خیبرعاکفی خبرنگار افغان خبرگزاری اسپوتنیک و همسرش بر اثر حمله هوایی اوکراین زخمی شدند

21 میزان 1402

کابل- خیبر عاکفی، خبرنگار افغان که در روسیه زندگی می‌کند همراه با همسرش در نتیجهٔ حملهٔ یک هواپیمای بی‌سرنشین اوکراین در منطقه بلگورود روسیه، به شدت زخمی شده است و دختر خردسال این خبرنگار جوان و دو تن از بستگانش جان باخته‌اند.

ویاچسلاو گلادکوف فرماندار بلگورود در پیام‌رسان تلگرام نوشت که بر اثر حمله یک هواپیمای بی سرنشین(پهباد) اوکراین به این منطقه، سه نفر از جمله یک کودک کشته و دو نفر دیگر به شدت زخمی شده‌اند. به گفته وی، این رویداد حوالی نیمه شب چهارشنبه رخ داده است.

در عین حال مرکز خبرنگاران افغانستان مطلع شده است که در این رویداد خیبرعاکفی خبرنگار افغان خبرگزاری اسپتونیک روسیه و خانواده‌اش آسیب دیده‌اند.

 یکی از بستگان خیبرعاکفی به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که متاسفانه بر اثر این حمله، خیبرعاکفی وهمسرش به شدت زخمی شده و دختر چهارساله‌شان همراه با مادر و پدر همسر این خبرنگار جان باخته‌اند.

 وی گفت که خیبر و همسرش به شدت زخمی شده‌‌اند و در شفاخانه تحت مراقبت قرار دارند. برمبنای معلومات این منبع، خیبر عاکفی که بعد از این حادثه به کما رفته بود، از شب گذشته علائم بهبودی نشان داده است اما همچنان وضعیت این خبرنگار وخیم است. گفته می‌شود که وضعیت صحی همسر این خبرنگار رو به بهبودی است.

فرماندار منطقه بلگورود گفته است که مرد زخمی از ناحیه مجاری تنفسی آسیب دیده و دچار سوختگی شده است. پزشکان همچنین دیگر زخمی رویداد نیز دچارشکستی اندام مختلف بدن و ضربه مغزی شده است.

احمد قریشی رئیس مرکز خبرنگاران افغانستان با ابراز تاثر عمیق نسبت به بروز این رویداد گفت:« بخاطر قربانی شدن کودک خرسال خیبرعاکفی و دو تن از بستگانش و همچنان زخمی شدن این خبرنگار جوان و با استعداد و همسرش در این رویداد هولناک بسیار متاثر شدیم.»« ما به این وسیله ضمن ابراز همدردی با خانواده فرهنگی عاکفی، از خداوند بزرگ برای این خبرنگار جوان و همسرش طلب شفای عاجل داریم.»

خیبرعاکفی که تحصیلات عالی خود را در روسیه به پایان رسانده است، به عنوان خبرنگار بخش افغانستان خبرگزاری دولتی اسپوتنیک کار می‌کرد.