هوشنگ هاشمی گزارشگر و عکاس خبری با سابقه کشور درگذشت

هوشنگ هاشمی گزارشگر و عکاس خبری با سابقه کشور درگذشت

عکس: رامین افشار

۱۶ سرطان ۱۴۰۳

هرات، واشنگتن- هوشنگ هاشمی گزارشگر و عکاس خبری با سابقه کشور که بعد سقوط نظام جمهوری به امریکا مهاجرت کرده بود، بعد از تحمل یک دوره طولانی بیماری، در سن ۳۶ سالگی درگذشت.

هوشنگ هاشمی به دلیل ابتلا به سرطان در امریکا زیر درمان قرار داشت و از ماه‌ها پیش در یکی از شفاخانه‌های شهر سیاتل بستر بود. بستگانش می‌گویند او شب گذشته در پی پیشرفت بیماری جان باخت.

هوشنگ هاشمی متولد هرات بود و تحصیلات ابتدایی و عالی را در شهر به پایان رساند. او حدود دو دهه پیش زمانی که نوجوان بود عکاسی را به صورت آماتور در هرات شروع کرد و چند سال بعد وارد عرصه کار رسانه‌ای شد. هوشنگ هاشمی به عنوان گزارشگر و عکاس خبری با رسانه‌های مختلف از جمله رادیو دویچه‌وله، رویترز و خبرگزاری‌‌های اسوشیتدپرس و فرانسه کار کرده است. هاشمی تا چند ماه بعد از بازگشت دوباره طالبان به قدرت در ماه اسد ۱۴۰۰، به عنوان عکاس خبری در کابل کار کرد و سپس همراه با همسرش ابتدا به فرانسه و سپس به امریکا مهاجرت کرد.

نزدیکان هوشنگ هاشمی می‌گویند که او وصیت کرده بود که پیکرش را به افغانستان انتقال دهند و در زادگاهش هرات به خاک بسپارند.

هیئت رهبری و تیم  اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان، درگذشت این خبرنگار با سابقه را ضایعه بزرگ برای جامعه رسانه‌ای کشور می‌‌داند و ضمن ابراز همدری با خانواده و نزدیکان این خبرنگار فقید، از خداوند بزرگ برای او آرامش ابدی تمنا می‌کند.