نخستین رادیو ویژه زنان در هرات دوباره بازگشایی شد

نخستین رادیو ویژه زنان در هرات دوباره بازگشایی شد

۱۶ قوس ۱۳۹۵

هرات: رادیو سحر، نخستین رادیوی ویژه زنان که دو سال پیش به دلایل مختلف به ویژه مالی از فعالیت بازمانده بود، دوباره بازگشایی شد.

این رادیو امروز در مراسمی با حضور شماری از مسؤلان محلی، استادان دانشکده ژورنالیزم دانشگاه هرات، و شماری از خبرنگاران و فعالان رسانه ای هرات دوباره آغاز به کار کرد.

معصومه نورزایی مدیر مسؤل رادیو سحر گفت که بازتاب دستاوردهای زنان و تغییر ذهنیت های نادرست نسبت به زنان از اولویت های کاری این رسانه است.

وی افزود:" رادیو سحر نخستین رادیوی بانوان در حوزۀ غرب است و ما می توانیم در راستای تقویت نقش زنان در حکومت داری، رسالت مان را به خوبی انجام دهیم."

محمد آصف رحیمی والی هرات نیز ضمن استقبال از آغاز فعالیت دوباره این رسانه گفت:" رشد فکری و ذهنی اجتماع، نیازمند رسانه های آگاه و متعهد است و این رسانه ها هستند که در انعکاس واقعیت ها سهم بارز ایفا می نمایند."

به گفتۀ وی، رادیو سحر به عنوان نخستین رادیوی بانوان در هرات با عملی نمودن برنامه های خلاق می تواند سبب تغییر در اجتماع به ویژه در میان بانوان شود.

والی افزود که ادارۀ محلی هرات متعهد است تا فرصت های بیشتری را برای بهبود فعالیت زنان فراهم کند.

آریا رؤفیان رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات نیزنقش رسانه ها را در بهبود وضعیت جامعه مؤثرخواند و گفت که رادیو سحر  در مدت فعالیت اش توانسته هدف مندانه در راستای توسعه فعالیت های زنان در جامعه نقش خود را ایفا کند.

سهیلا عرفانی رئیس  دانشکده ژورنالیزم دانشگاه هرات گفت که  تکثر رسانه ها در هرات از مهم ترین دستاوردهای بیشتر از یک دهه اخیر در این ولایت بوده است.

وی افزود:" برای رشد هر چه بیشتر رسانه ها در هرات خوب است که  روی کفیت کاری رسانه ها نیز توجه جدی صورت بگیرد."

رادیو سحر در سال ۱۳۸۲ با پخش و پوشش برنامه های آموزشی، تفریحی، فرهنگی و حقوقی ویژه بانوان به مدیریت حمیرا حبیب آغاز به کار کرد.

هرات از ولایات پیشتاز در زمینه آزادی بیان در کشور است و رسانه ها در ۱۵ سال گذشته دراین ولایت توسعه قابل توجهی داشته است. در حال حاضر ۱۵ رادیو و ۱۰ شبکه تلویزیونی محلی در هرات فعال است.