فاروق فیضی خبرنگار زبده کشور درگذشت

فاروق فیضی خبرنگار زبده کشور درگذشت

۲۴ عقرب ۱۳۹۶

هرات: غلام فاروق فیضی، خبرنگار جوان و با پشتکار بعد از سه سال مبارزه سرسختانه با بیماری سرطان، شب گذشته جان به جان آفرین سپرد.

غلام فاروق در سال ۱۳۵۸ در قریه طوق چی ولسوالی گذره هرات در یک خانواده فرهنگی و متدین چشم به جهان گشود. وی که پدرش را در کودکی از دست داده بود با تحمل رنج و درد فراوان دوره لیسه را به پایان رساند و در سال ۱۳۸۴ از دانشکده خبرنگاری پوهنتون هرات سند فراغت گرفت و سپس با کار در رسانه های محلی از جمله رادیو صدای جوان و رادیو فریاد، به عنوان یک خبرنگار فعال و با استعداد جایگاه خود را تثبیت کرد.

فیضی، وی در سال ۱۳۸۹ کار خود را به عنوان خبرنگار در تلویزیون آشنا(صدای امریکا) آغاز کرد و از ولایات غرب کشور گزارش تهیه می کرد.

این خبرنگار جوان در ماه سرطان سال جاری بعد از سه دوره درمان در پاکستان و هند بخاطر بیماری سرطان، بخاطر مداوای بهتر با همکاری حکومت افغانستان رهسپار ترکیه شد و در یکی از شفاخانه های شهر انقره بستر شد.

اما، متاسفانه با وجود مبارزه سرسختانه با این بیماری، دوباره به هرات برگشت و سرانجام شب ۲۳ عقرب بعد از تحمل درد و رنج فراوان به عمر ۳۸ سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

از غلام فاروق که خود پدرش را در کودکی از دست داده بود و تنها فرزند خانواده بود، دو کودک چهار ساله و دو ساله بجا مانده است که با مادرشان زندگی می کنند.

هیئت رئیسه مرکز خبرنگاران افغانستان، در گذشت این جوان با استعداد و با پشتکار را ضایعه ای برای جامعه رسانه ای کشور می داند و با خانواده اش ابرازهمدردی می کند.

خداوند بزرگ روح این بزرگ مرد را شاد داشته باشد.