رویداد به هم ریختن دفتر نمایندگی تلویزیون خورشید در هرات با جدیت بررسی شود

رویداد به هم ریختن دفتر نمایندگی تلویزیون خورشید در هرات با جدیت بررسی شود

۲۵ حمل ۱۳۹۷

هرات: مرکز خبرنگاران افغانستان، به هم ریختن دفتر نمایندگی تلویزیون خورشید و اتحادیه ملی ژورنالیستان افغانستان در هرات، و "سرقت" برخی از وسایل این دفتر از سوی افراد ناشناس را محکوم می‌کند و از اداره محلی می‌خواهد به این رویداد با جدیت رسیدگی کند.

پدرام قاضی‌زاده، نماینده مرکز خبرنگاران افغانستان در هرات می‌گوید که این رویداد شب پنج شنبه (دو شب پیش) رخ داده است.

به گفته وی، افراد نا‌شناس با ورود دفتر ولایتی تلویزیون خورشید و نمایندگی ولایتی اتحادیه ملی ژورنالیستان افغانستان در جاده مخابرات شهر هرات، دفتر را به هم ریخته و برخی از وسایل کاری از جمله دو کمره فلمبرداری، یک لپ تاپ و دستگاه ضبط دوربین‌های امنیتی را با خود برده‌اند.

قاضی‌زاده می‌گوید که برخی از اقلام ارزشمند دیگر نیر در این دفتر وجود داشته است اما مورد دستبرد قرار نگرفته است و این مسئله مایه نگرانی است و احتمال می‌رود که هدف سرقت نبوده باشد.

مرکز خبرنگاران افغانستان، وقوع این رویداد را که در یک ساحه امن شهر هرات رخ داده است مایه نگرانی می‌داند و خواستار رسیدگی جدی نهادهای مربوط محلی به این قضیه می‌باشد.

این نهاد مدافع خبرنگاران و رسانه‌ها در عین حال از نهادهای امنیتی می‌خواهد تدابیر جدی برای تامین امنیت دفاتر رسانه ای، رسانه ها و کارمندان آن‌ها را روی دست بگیرند.