دوره آموزشی تدوین پالیسی امنیتی برای ۱۵ تن از مدیران مسؤل رسانه‌های هرات برگزار شد

 

۱۰ دلو ۱۳۹۸

هرات- برنامه آموزشی تدوین پالیسی امنیتی برای رسانه‌های خبری هرات که به  منظور کمک به ارتقاء‌ امنیت رسانه‌های خبری وکارمندان آن‌ها روی دست گرفته شده بود، به پایان رسید.

برنامه مذکور در بخش‌های توزیع و تشریح کتاب آموزشی رهنمای تدوین پالیسی امنیتی رسانه‌های خبری، تبادل تجارب مدیران مسؤل رسانه‌ها با یک‌دیگر، جمع‌آوری نظرها و پیشنهادهای شرکت کنندگان، و دادخواهی برای تامین امنیت رسانه‌ها و پایان دادن به معافیت از مجازات جرایم علیه خبرنگاران عملی شده است.

پدرام قاضیزاده، مربی این دوره آموزشی گفت که در این برنامه سه روزه ۱۵ تن از مدیران مسؤل رسانه‌های خبری هرات از جمله تلویزیون‌ها و رادیوها در مورد چگونگی تدوین پالیسی امنیتی در بخش‌های امنیت فیزیکی، آنلاین و دیجیتال و امنیت روانی آموزش دیدند.

وی خاطر نشان کرد که مرکز خبرنگاران افغانستان در نظر دارد در جریان ماه جاری با مسؤلان رسانه‌های هرات در زمینه چگونگی ساخت پالیسی امنیتی همکاری کند تا بتوانند در مشورت با کارمندان‌شان برای اداره رسانه‌ پالیسی امنیتی تهیه کنند تا پاسخ‌گوی نگرانی‌های امنیتی‌شان باشد.

این دو ماه پیش روی دست گرفته شد و طبق برنامه از ولایت کندز آغاز و سپس در دیگر مراکز حوزه‌های کشور از جمله بلخ، بامیان، قندهار، خوست، ننگرهار و کابل اجرا شد.