حمله به مجری تلویزیون ساقی در هرات و لت و کوب یک خبرنگار محلی را در غزنی محکوم می کنیم

حمله به مجری تلویزیون ساقی در هرات و لت و کوب یک خبرنگار محلی را در غزنی محکوم می کنیم

پنج شنبه، ۱۲ سرطان ۱۳۹۳

مرکز خبرنگاران افغانستان حمله افراد ناشناس به مجری تلویزیون محلی ساقی در هرات و لت و کوب یک خبرنگار محلی از سوی محافظان والی غزنی را به شدت محکوم نموده و از مسؤلان محلی این ولایات می خواهد عوامل این دو رویداد را بازداشت و تحت پیگرد قرار دهند.

ادریس امینی، مجری برنامه انتخاباتی" روزنه" در تلویزیون ساقی شام روز گذشته در ناحیه ششم شهر هرات موردحمله قرار گرفت و در پی ضربات چاقو پی هم مهاجمان به شدت مجروح شده است.

گفته می شود که آقای امینی هنگامی که در دوکان بردارش حضور داشته است مورد حمله دو مهاجم موترسیکل سوار قرار گرفته است و مهاجمان بعد از وارد ساختن بیشتر از ده ضربه چاقو به بدن وی، از محل گریخته اند.

این مجری برنامه های سیاسی تلویزیون ساقی که از ناحیه دست و سر جراحات شدید برداشته است در شفاخانه هرات تحت مداوا قرار گرفته و وضعیت صحی اش رضایت بخش گزارش شده است.

طارق نبی، مدیر مسئول تلویزیون ساقی به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که تا هنوز علت این رویداد مشخص نیست اما آنان از مسؤلان محلی خواسته اند تا با جدیت این قضیه را پیگیری و عوامل آن را به پنجه قانون بسپارند.

وی گفت که ادریس امینی موضوعات داغ مربوط به انتخابات از جمله تقلب در این روند را در برنامه روزنه که به صورت زنده نشر می شد به بحث و بررسی می گرفت.

پولیس هرات گفته است که در حال بررسی این رویداد است و مصمم است با شناسایی مهاجمان، آنان را مورد پیگرد قرار دهد.

روز گذشته در رویداد دیگر، رحمت مرجان خیل، خبرنگار مؤسسه رسانه ای رنا از سوی محافظان والی غزنی مورد لت و کوب قرار گرفت. در پی این رویداد و اعتراض خبرنگاران، موسی خان اکبر زاده از این خبرنگار معذرت خواهی کرد .

مرکز خبرنگاران افغانستان از مسؤلان محلی هرات وغزنی می خواهد این دو رویداد را با جدیت مورد بررسی قرار دهند و با مجازات عوامل آنها، در مورد امنیت جسمی و روانی دست اندرکاران رسانه ها اطمینان خاطر بدهند واجازه ندهند این گونه خشونت ها عرصه را بر کار رسانه ای تنگ بسازند.