دومین رادیوی ویژه زنان در فراه راه اندازی شد

دومین رادیوی ویژه زنان در فراه راه اندازی شد

۱۸ حوت ۱۳۹۹

فراه- همزمان با روز جهانی زن، رادیو خصوصی" نوای زن"  در شهر فراه راه اندازی شد. این دومین ایستگاه رادیویی غیر دولتی ویژه زنان است که در این ولایت راه اندازی می‌شود.

حمیرا محمدی، صاحب امتیاز رادیو نوای زن به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که این رسانه که تمام کارمندان آن زن هستند امروز در مراسمی به مناسبت ۸ مارچ، روز جهانی زن، به  طور رسمی افتتاح شد.

وی گفت:" صدای زن با تمرکز بر برنامه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به ویژه امور ومسائل مربوط به زنان آغاز به کار کرده است و در حال حاضر برنامه‌های آن تا شعاع ۸۰ کیلومترمربع از جمله در شهر فراه و ولسوالی‌های پشت‌رود، بالابلوک، خاک سفید، قلعه‌کاه و اناردره قابل دسترس است."

به گفته محمدی، این رادیو روی موج ۹۰.۲ اف-ام فعالیت دارد و کار آن از ساعت ۶ صبح آغاز و تا ساعت ۱۰ شب ادامه دارد.

حفیظ‌ الله نورزاد، نماینده مرکز خبرنگاران افغانستان در فراه گفت که این دومین شبکه رادیویی ویژه زنان است که در ولایت فراه راه اندازی می‌شود. به گفته وی، پیش  از این  در ماه دلو سال جاری رادیو صدای زن در شهر فراه آغاز به فعالیت کرده بود.

نورزاد خاطر نشان کرد شبکه رادیویی ندای زن با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی راه‌اندازی شده است و مسؤلان این رسانه به درآمد حاصل از نشر اعلان‌های تجارتی به عنوان منبع مالی برای تامین هزینه فعالیت آن حساب می‌کنند.  

احمد قریشی رئیس اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان گفت:" درحالی که رسانه‌های کشور با مشکلات و چالش های زیادی به ویژه امنیتی و اقتصادی مواجه می‌باشند و خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ای با افزایش حمله‌های هدفمند و تهدیدهای فزاینده مواجه هستند، راه اندازی رادیو نوای زن در فراه یک گام مهم و حیاتی برای اطلاع رسانی در این ولایت به شمارمی‌رود."

 به گفته قریشی، ایجاد یک شبکه رادیویی تازه آن‌هم با مدیریت و اداره زنان در فراه، نشانه بیداری روز افزون اقشار مختلف مردم دراین ولایت است که از حقوق و آزادی‌های شخصی و اجتماعی خود استفاده می‌کنند.

رئیس اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان افزود که حکومت افغانستان و به ویژه اداره محلی ولایت فراه مطابق با قوانین مرتبط به ویژه قانون رسانه های همگانی مکلف است که از رسانه‌ها و خبرنگاران در این ولایت  حمایت کند تا آن‌ها بتوانند نقش خود را در کمک و تقویت یک جامعه باز که صدای همه در آن شنیده می‌شود به خوبی ایفا کنند.

در حال حاضر در کنار رادیو و تلویزیون ملی(دولتی)، هفت شبکه رادیویی خصوصی و یک تلویزیون غیردولتی در فراه فعالیت دارد.