رادیو خصوصی پیغام در قلات راه اندازی شد

روح الله حکیمی مدیر مسؤل رادیو پیغام (دست راست نفر اول) همراه با همکارانش روح‌الله رهنورد و احمدشاه مخلص در حال اجرای برنامه  زنده در استدیوی رادیو پیغام، قلات ۲۱ حمل ۱۴۰۲

۲۱ حمل ۱۴۰۲

قلات- در ولایت زابل، در نبود هیچ تلویزیون و نشریه چاپی محلی، رادیو پیغام به عنوان پنجمین رادیو خصوصی بعد از چند روز  نشر آزمایشی به طور رسمی در شهر قلات مرکز این ولایت راه اندازی شد.

 روح الله حکیمی، مدیر مسؤل رادیو پیغام به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که این رادیو را با سرمایه گذاری شخصی به طور مشترک با احمدشاه مخلص یکی از فرهنگیان زابل تأسیس کرده است و هدف آن پوشش موضوع‌ها و مسائل روز زابل برای باشندگان تمام مناطق این ولایت است.

وی گفت که رادیو پیغام روی موج ۹۰.۱ اف ام فعالیت دارد و افزون بر ولایت زابل، در ولسوالی‌های ارغستان و معروف ولایت قندهار نیز قابل دسترس است.

حکیمی افزود که فعالیت رادیو پیغام از ساعت ۷ صبح آغاز و تا ۱۲ شب ادامه پیدا می‌کند و شامل بخش خبر، برنامه‌‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی به زبان پشتو می‌باشد.

احمد قریشی رئیس اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان با استقبال از راه‌اندازی رادیو پیغام گفت که با توجه به وضعیت دشوار اقتصادی و محدودیت‌های کاری برای رسانه‌ها، تأسیس یک شبکه رادیویی تازه در زابل نوید بخش است. وی ابراز امیداوری کرد که این رسانه بتواند با درنظرداشت قانون رسانه‌های همگانی کشور و اصول کاری خبرنگاری در زمینه اطلاع رسانی به مردم عمل کند.

در حال حاضر شاخه محلی تلویزیون ملی در ولایت زابل غیر فعال است و هیچ تلویزیون خصوصی محلی و رسانه چاپی نیز در این ولایت وجود ندارد و در سطح محلی اتکای مردم به رادیوهای خصوصی است. اکنون در زابل، افزون بر رادیو پیغام، رادیوهای خصوصی اشکلا، تعلیم‌الاسلام، شیخ متی و رادیو ملی در قلات(مرکز ولایت) و رادیو سورغر در ولسوالی شاه‌جوی فعالیت دارد.