افراد مسلح ناشناس کارمند تلویزیون ملی در زابل را به قتل رساندند

افراد مسلح ناشناس کارمند تلویزیون ملی در زابل را به قتل رساندند

 

۲۲ جوزا ۱۳۹۸

قلات: اداره رادیو و تلویزیون ملی می گوید که سخی، مشهور به بلوچ، کارمند بخش تخنیک این رسانه در ولایت زابل، از سوی افراد ناشناس در مرکز این ولایت به قتل رسیده است.

ریاست رادیو و تلویزیون ملی در خبری که در صفحه توییتر این رسانه نشر شده است، مرگ این جوان را تائید کرده است.

منابع محلی می گویند که سخی شامگاه روز یک شنبه(۱۹ جوزا) که از دفتر راهی خانه اش بود ناپدید شده بود و جسدش ۲۴ ساعت بعد در منطقه "خالا" در ۳ کیلومتری جنوب شرق شهر قلات مرکز ولایت زابل پیدا شده است. گفته می شود که او با ضربات چاقو به قتل رسیده است. اداره محلی رادیو و تلویزیون ملی در ولایت زابل گفته است که او از دو سال به این سو به عنوان همکار تخنیکی با این رسانه کار می کرد.

تا هنوز فرد یا گروهی مسؤلیت این رویداد را به عهده نگرفته است و مسؤلان محلی از آغاز تحقیق پولیس در این زمینه خبرداده اند.

مرکز خبرنگاران افغانستان، این جنایت را به شدت محکوم می کند و از مقام های مسؤل می خواهد هر چه زودتر چگونگی رویداد را مورد بررسی قرارداده و بخاطر بازداشت عاملان این جنایت اقدام کند.

سخی، نخستین کارمند رسانه ای است که در سال ۱۳۹۸ در کشور جان باخته است.

افغانستان سال گذشته مرگبارترین کشور برای خبرنگاران بوده است. در سال ۱۳۹۷،  ۲۰ تن که شامل ۱۸ خبرنگار و دو کارمند رسانه ای است بر اثر حمله هایی که داعش و طالبان به عهده گرفته اند جان خود را از دست داده اند و حداقل ۱۸ تن دیگر نیز در این مدت زخمی شده اند.