مجری سابق رادیویی در قندهار «خودکشی» کرد

۲۸ قوس ۱۴۰۱

قندهار- منابع محلی در قندهار می‌گویند که نصیر میرزایی، مجری سابق رادیو که سابقه کاری با برخی از رسانه‌ها از جمله رادیو «زما» و رادیو «نری» دارد، «خودکشی» کرده است.

یک منبع محلی به مرکز خبرنگاران  افغانستان  گفت که این رویداد روز گذشته در منطقه «عینومینه» قندهار رخ داده است. تا اکنون خانواده میرزایی در مورد این رویداد ابراز نظر نکرده اند اما برخی رسانه‌های محلی به نقل از مسؤلان امنیتی  قندهار گفته‌اند که میرزایی به دلیل «مشکلات خانوادگی» «خودکشی» کرده است.

نصیر میرزایی ماه گذشته در صحبت با برخی از خبرنگاران در قندهار، از بیکاری شکایت کرده بود.

مرکز خبرنگاران افغانستان ضمن ابراز همدردی با خانواده نصیر میرزایی، از مسؤلان محلی می‌خواهد درباره  چگونگی این قضیه  تحقیق کنند و نتیجه آن را به صورت شفاف اعلام کنند.

پس از تحول اخیر و سقوط نظام جمهوری در ۲۴ اسد ۱۴۰۰، رسانه های زیادی از فعالیت بازمانده است. بنابر معلومات مرکز خبرنگاران  افغانستان، بیش از نیمی از حدود ۶۰۰ رسانه‌(بیشتر رادیو و تلویزیون) فعال در کشور با  روی کارآمدن «امارت اسلامی» در یک سال اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی و محدودیت های ایجاد شده از سوی امارت بسته  شده و صدها خبرنگار و کارمند رسانه‌ای کشور را ترک کرده و یا بیکار شده‌اند.