محمد سلیم انگار تصویربردار رادیو و تلویزیون ملی قندهار در حادثه تروریستی امروز جان باخته است

محمد سلیم انگار تصویربردار رادیو و تلویزیون ملی قندهار در حادثه تروریستی امروز جان باخته است

۲۶میزان ۱۳۹۷

کابل- محمد سلیم انگار، تصویربردار رادیو و تلویزیون ملی در قندهار، در رویداد تروریستی امروز که در ساختمان ولایت صورت گرفت، نیز جان خود را از دست داده است.

عزیزالله پوپل، نماینده مرکز خبرنگاران افغانستان در ولایت قندهار می گوید که این رویداد حوالی ساعت ۳ بعد از امروز بعد از نشست مشترک مقام های محلی و نیروهای فرماندهی حمایت قاطع/ ناتو در مقر والی این  ولایت رخ داده است.

وی به نقل از منابع محلی گفت که بر اثر شلیک یک فرد مسلح، شماری از مسؤلان محلی از جمله جنرال عبدالرازق فرمانده پولیس این ولایت کشته و برخی دیگر زخمی شده اند.

پوپل خاطر نشان کرد که بر اثر این تیراندازی، محمد سلیم انگار مشهور به سلیم جان، تصویربردار رادیو و تلویزیون محلی(دولتی) نیز جان باخته است.

این پنجمین حمله تروریستی در سال جاری است که از خبرنگاران قربانی می گیرد. ماه گذشته خبرنگار و تصویربردار تلویزیون طلوع بر اثر یک حمله انتحاری در کابل جان باختند. قبل از آن در ماه  ثور شماری زیادی از خبرنگاران که برای پوشش یک حمله انتحاری به منطقه شش درک کابل رفته بودند، از سوی یک مهاجم انتحاری دیگر هدف قرار گرفتند.

در این حمله تروریستی نه خبرنگار جان خود را از دست دادند و حداقل هشت تن دیگر زخمی شدند. ساعاتی پس از این رویداد، یک خبرنگار محلی در خوست از سوی مهاجمان مسلح هدف قرار گرفت و جان باخت.

در مجموع در سال جاری ۱۵ خبرنگار و یک کارمند رسانه در رویدادهای مختلف تروریستی در کشور جان باخته اند. مسؤلیت تمام این حمله ها را داعش و یا طالبان به عهده گرفته است.

مرکز خبرنگاران افغانستان، ضمن محکومیت شدید این رویداد، جان باختن محمد سلیم انگار را ضایعه ای بزرگ به جامعه رسانه ای کشور می داند و با خانواده و همکارانش در رادیو و تلویزیون ملی ابراز همدردی می کند.

این نهاد مدافع خبرنگاران در عین حال از حکومت افغانستان می خواهد این رویداد را با جدیت بررسی کرده و عاملان را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.