جان باختن عبدالمنان ارغند، ضایعه‌ای بزرگ به جامعه رسانه‌ای کشور است

جان باختن عبدالمنان ارغند، ضایعه‌ای بزرگ به جامعه رسانه‌ای کشور است

۵ ثور ۱۳۹۷

قندهار: مرکز خبرنگاران افغانستان، جان باختن عبدالمنان ارغند خبرنگار تلویزیون کابل نیوز در قندهار را ضایعه‌ای بزرگ به جامعه رسانه‌ای کشور می‌داند و از مسؤلان مربوط می‌خواهد با بررسی جدی این رویداد، عاملان آن را تحت پیگرد قرار دهند.

این خبرنگار صبح امروز در حالی که از خانه به سوی محل کارش در حرکت بود، از سوی افراد مسلح نا‌شناس هدف قرار گرفت و جان باخت.

تا اکنون مسؤلیت این حمله را شخص و یا گروهی به عهده نگرفته است.

قرار است پیکر این خبرنگار جوان عصر امروز از خانه‌اش در منطقه کوتل مرچی شهر قندهار برداشته شده و در آرامگاه این محل به خاک سپرده شود.

ارغند ازجمله خبرنگاران نام آشنا در قندهار بود که سابقه طولانی کار رسانه‌ای داشت. او هنگام مرگ با تلویزیون کابل نیوز کار می‌کرد.

مرکز خبرنگاران افغانستان، جان باختن عبدالمنان ارغند را ضایعه‌ای بزرگ به جامعه رسانه‌ای کشور به ویژه همکارانش در قندهار می‌داند و ضمن ابراز همدردی با خانواده‌اش، از نهادهای مربوط می‌خواهد با پیگیری جدی این رویداد، عاملان این جنایت را تحت پیگرد قانونی قرار بدهند.

افغانستان با وجود پشرفت‌هایی که در زمینه آزادی رسانه‌ها در ۱۷ سال اخیر داشته است اما به نحو چشم گیری شاهد خشونت‌های فزاینده و جنایت علیه خبرنگاران و سایر کارکنان رسانه‌ها بوده است.

در سال ۱۳۹۶ خورشیدی، در رویداد مختلف عمدتا تروریستی که از سوی داعش و طالبان سازمان دهی و اجرا شد، ۲۱ خبرنگار و کارمند رسانه‌ای در مناطق مختل کشور جان خود را از دست داده‌اند.