تقدیر بخش مرکزی و جنوب آسیای" صدای امریکا" از عزیزالله پوپل

تقدیر بخش مرکزی و جنوب آسیای" صدای امریکا" از عزیزالله پوپل

۹ سرطان ۱۳۹۷

قندهار--دو گزارش عزیزالله پوپل، گزارش گر رادیو و تلویزیون صدای امریکا در قندهار، در رقابت سالانه این رسانه در حوزه جنوب و مرکز آسیا به عنوان گزارش های برتر جایزه گرفته است.

یکی از این گزارش ها، در مورد فردی است که زندگی اش را وقف پاک کردن زمین های آلوده به ماین و مواد انفجاری کرده است و دومین گزارش در مورد فالوده قندهاری تهیه شده است.

عزیز الله پوپل می گوید این گزارش ها در رقابت سالانه رادیو و تلویزیون صدای امریکا در حوزه جنوب و مرکز آسیا نامزد شده بود و از سوی هیأت داوران این برنامه رقابتی به عنوان گزارش های برتر انتخاب شده است.

azizullah popal 2

پوپل ۶ سرطان در مراسمی که در شهر دوبی امارات متحده عربی، جایزه اش را دریافت کرده است.

حوزه جنوب آسیا و آسیای مرکزی رادیو و تلویزیون صدای امریکا شامل کشورهای افغانستان، هند، بنگلادش، پاکستان، ایران، آذربایجان و ترکیه می شود.

عزیزالله پوپل از جمله خبرنگاران با سابقه کشور است که در قندهار زندگی می کند. او برای رادیو و تلویزیون صدای امریکا از ولایات جنوبی گزارش تهیه می کند و همزمان به عنوان نماینده مرکز خبرنگاران افغانستان نیز فعالیت دارد.

مرکز خبرنگاران افغانستان، موفقیت آقای پوپل را در دریافت این جایزه مهم و حائر اهمیت می داند. با توجه به این که کار حرفه ای خبرنگاری در افغانستان به ویژه در ولایات ناامن مشکلات و چالش های خاص خود را دارد، تشخیص فعالیت حرفه ای خبرنگاران در این گونه شرایط و تشویق آنان در سطوح مختلف سبب می شود که خبرنگاران با روحیه بهتر و اراده قوی کار کنند و رسالت حرفه ای خود را بهتر از پیش انجام دهند.