بازداشت مدیر مسئول وب سایت بینوا را محکوم می کنیم

بازداشت مدیر مسئول وب سایت بینوا را محکوم می کنیم

قندهار، ۲۷جوزا ۱۳۹۳

مرکز خبرنگاران افغانستان بازداشت مدیر مسئول وب سایت خبری بینوا را از سوی امنیت ملی در قندهار محکوم می کند و از مسئولان محلی این ولایت می خواهد وی را هر چه زودتر آزاد کنند.

بر پایه اطلاعیه ای که از سوی این رسانه به نشر رسید، آمده است که خالد هادی حوالی ساعت ۱۱ صبح سه شنبه هنگامی که قصد داشت قندهار را به قصد کابل ترک کند در میدان هوایی قندهار از سوی کارمندان امنیت ملی بازداشت شد.

وی متهم شده است که مطالبی علیه والی و همسرش، و شماری از مسئولان محلی این ولایت به نشر رسانده است.

داواخان مینه پال، مسئول دفتر مطبوعاتی ولایت قندهار، خالد هادی را متهم کرد که مطالب منتشر شده وی برخلاف اصول ژورنالیزم بوده است و خالد در نوشته هایش به شخصیت افراد توهین کرده است.

به گفته مینه پال، مدیر مسئول بینوا به سارنوالی/دادستانی امنیت ملی سپرده شده است و تحت تحقیق قرار دارد.

اما بینوا در خبرنامه ای این ادعای اداره محلی را رد کرده و گفته است که خالد هادی به دلیل مطرح کردن فساد والی قندهار بازداشت شده است.

خالد هادی از باشندگان قندهار است که در امریکا زندگی می کند. گفته شده است که وی برای دیدار با نزدیکان و دوستانش به این ولایت سفر کرده بود.

مرکز خبرنگاران افغانستان بازداشت مدیر مسئول وب سایت بینوا را یک اقدام غیر قانونی می داند و از مسئولان محلی ولایت قندهار می خواهد هر چه زودتر وی را آزاد و شکایات شان  را از طریق کمیسیون رسانه های همگانی پیگیری کنند.