اداره محلی قندهار هر چه زودتر به بازداشت عبدالعلی افغان پایان بدهد

اداره محلی قندهار هر چه زودتر به بازداشت عبدالعلی افغان پایان بدهد

۲ حوت ۱۳۹۶

کابل: مرکز خبرنگاران افغانستان، بازداشت یک عکاس-خبرنگار محلی در قندهار را به محکوم می کند و از اداره محلی هر چه زودتر او را آزاد کند.

عبدالعلی افغان روز گذشته به دستور عبدالرحمان کوشان سارنوال استیناف این ولایت بازداشت شد. رئیس سارنوالی قندهار گفته است که افغان در یک پست فیسبوکی به تمام سارنوالان با الفاظ رکیک توهین کرده و به همین دلیل بازداشت شده است.

این مسؤل محلی افزوده است که پس از این کسانی که در رسانه ها و شبکه های اجتماعی به اشخاص و یا مسؤلان توهین می کنند، تحت پیگرد قرار خواهد گرفت

این عکاس-خبرنگار محلی مطلب مورد نظر را ۸ دلو در صفحه توییتر و فیسبوک خود نشر کرده است.

abdul ali afghan 2

مرکز خبرنگاران افغانستان، بازداشت عبدالعلی افغان را غیر قانونی می داند و آن را محکوم می کند و از  رئیس سارنوالی ولایت  قندهار می خواهد هر چه زودتر به بازداشت این عکاس-خبرنگار پایان بدهد.

این نهاد در عین حال خاطر نشان می سازد که توهین به افراد و یا اشخاص حقیقی و یا حکمی نیز به هیچ بهانه ای قابل توجیه نیست و قابل محکومیت است.

طبق قانون رسانه های همگانی، هرگونه شکایت از رسانه ها، خبرنگاران و کارمندان رسانه ای ابتدا باید در کمیسیون بررسی تخطی های رسانه ای مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت تشخیص تخطی، موضوع به مراجع عدلی و قضایی ارجاع داده می شود.