تلویزیون خصوصی سباوون در هلمند بعد از توقف دوساله، دوباره فعال شد

تلویزیون خصوصی سباوون در هلمند بعد از توقف دوساله، دوباره فعال شد

۲۴ جوزا ۱۴۰۲

لشکرگاه، هلمند- تلویزیون خصوصی سباوون در هلمند بعد از حدود دو سال توقف، دوباره در لشکرگاه مرکز این ولایت فعال شد.

غلام نبی اکمل، مدیر مسؤل رادیو و تلویزیون خصوصی سباوون گفت که این تلویزیون روزانه شش ساعت فعالیت خواهد داشت که افزون بر لشکرگاه، در ولسوالی های هلمند نیز قابل دسترس است. به گفته وی، برنامه‌های سباوون شامل بخش‌های خبری، دینی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی می‌شود.

اکمل افزود که تلویزیون سباوون حدود دو سال قبل با روی کار آمدن «امارت اسلامی» به دلیل «مشکلات اقتصادی و تخنیکی» متوقف گردیده بود اما رادیو سباوون فعال بود.

احمد قریشی رئیس اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان با استقبال از راه‌اندازی دوباره  تلویزیون سباوون گفت که با توجه به وضعیت دشوار اقتصادی و محدودیت‌های کاری برای رسانه‌ها، راه اندازی دوباره تلویزیون سباوون در هلمند، نوید بخش است. وی ابراز امیداوری کرد که این رسانه بتواند از حقوق کاری خود مطابق با قانون رسانه‌های همگانی و قانون حق دسترسی به اطلاعات برخوردار شود.

در حال حاضر افزون بر رادیو و تلویزیون ملی، شش شبکه رادیو خصوصی از جمله سباوون، لشکرگاه، تعلیم الاسلام، غژ، تعلیم القرآن و سکون در هلمند فعالیت دارد. بعد از روی کار آمدن دوباره امارت اسلامی در۲۴ اسد ۱۴۰۰، شماری از رسانه‌ها به دلیل مشکلات اقتصادی و محدودیت‌های کاری متوقف گردیدند که از آن جمله رادیوهای بست، سمون، ژوندون(هلمند)،  مسکاه و تلویزیون‌های باختر و ژوندون (هلمند) همچنان غیر فعال هستند.