یک خبرنگار محلی در هلمند بر اثر یک حمله تروریستی به شدت زخمی شد

۲۱ حوت ۱۳۹۷

لشکرگاه- مرکز خبرنگاران افغانستان، سوء قصد علیه نثار احمد احمدی خبرنگار تلویزیون سباوون در شهر لشکرگاه ولایت هلمند را که بر اثر آن این خبرنگار به شدت زخمی شد، محکوم می کند.

اداره محلی هلمند در اعلامیه ای گفته است که این رویداد حوالی ساعت ۸ صبح امروز هنگامی رخ داد که آقای احمدی با موتر حاملش در حال ورود به محل کارش بود.

گفته شده است که بمب مغناطیسی که به موتر حامل این خبرنگار متصل شده بود، انفجار کرده است و آقای احمدی از ناحیه پا به شدت زخمی شده است.

تا اکنون هیچ گروهی مسؤلیت این سوء قصد را به عهده نگرفته است، اما یافته های مرکز خبرنگاران افغانستان نشان می دهد که احمدی بارها از سوی طالبان تهدید شده بود. بر پایه یک سند وزارت امور داخله، احمدی و دو خبرنگار محلی دیگر در هلمند با تهدید جدی طالبان مواجه بوده اند.

نثار احمد احمدی به عنوان گرداننده برنامه های سیاسی تلویزیون سباوون کار می کرد. منابع محلی گفته اند که این خبرنگار به منظور مداوای بهتر با یک طیاره دفتر سازمان ملل متحد به کابل انتقال داده شده است و در حال حاضر وضعیت صحی اش رضایت بخش است.

مرکز خبرنگاران افغانستان این سوء قصد را به شدت محکوم می کند و آن را نشانه ای واضح از حمله به آزادی بیان و خبرنگاران آزاد می داند.

افغانستان از جمله خطرناک ترین کشورها برای کار خبرنگاری شمرده می شود. از آغاز سال جاری خورشیدی تا اکنون ۱۸ خبرنگار و کارمند رسانه ای در کشور کشته شده اند که عامل اکثر این رویدادها طالبان و داعش بوده اند.