هیچ یک از عاملان قتل خبرنگاران در هلمند مجازات نشده است

هیچ یک از عاملان قتل خبرنگاران در هلمند مجازات نشده است

٢٠جوزا ۱۳۹۴

شماری از خبرنگاران هلمند در یک گردهمایی، با ابراز نگرانی از عدم پیگرد قانونی و مجازات نشدن عاملان قتل خبرنگاران، از دولت خواستند به وعده هایش در این زمینه با جدیت عمل کند.

در این گردهمایی که امروز از سوی انجمن آزاد خبرنگاران هلمند در شهر لشکرگاه مرکز ولایت برگزار شد، ده ها تن از خبرنگاران و فعالان رسانه ای شرکت کرده بودند.

شرکت کنندگان در این تجمع، از  چهار تن از همکاران شان که در جریان هشت سال گذشته به قتل رسیده و یا کشته شده اند، یاد بود به عمل آوردند و دولت را متهم کردند که تا اکنون هیچ گام مثبتی برای به محاکمه کشاندن و مجازات عاملان این جنایات انجام نداده است.

اجمل نقشبندی، خبرنگار و همکار رسانه ای روزنامه لاریپوبلیکا ایتالیا، عبدالصمد روحانی، خبرنگار بی بی سی و پژواک و نور احمد نوری، تهیه کننده و گوینده برنامه های دینی رادیو محلی بست، سه خبرنگاری هستند که به ترتیب در این مدت از سوی طالبان و افراد ناشناس به قتل رسیده اند وعبدالهادی همدرد، مجری و تهیه کننده برنامه های ادبی رادیو دولتی  ولایت هلمند قربانی یک ماین شده است.

تهدید، فشار از سوی برخی مسؤلان دولتی و زورمندان، و  خودداری مسؤلان محلی از ارائه اطلاعات از دیگر چالش ها و مشکلاتی اند که به گفته خبرنگاران هلمند در این ولایت وجود دارد و دولت تا اکنون به آنها رسیدگی نکرده است.