نشريه افغان ننگ ولايت پكتيا تعطيل گرديد

گرديز، 3 جوزاي 1391

دفتر نشريه محلي" افغان ننگ" در شهر گرديز مركز ولايت پكتيا به دليل آن چه كه نشر مطالب توهين آميز عليه شماري از افراد و مسئولان اين ولايت خوانده شده است،‌ از سوي پوليس مسدود گرديد.

لمر نيازي،‌ مسئول مركز رسانه اي پكتيا گفت كه دروازه نشريه افغان ننگ كه در ساختمان اين مركز قرار دارد عصر روز سه شنبه از سوي هيئتي كه در راس آن رئيس اطلاعات و فرهنگ قرار داشت،‌ مهر و موم شد.

وي گفت:" تا هنوز مسولان محلي به طور رسمي در اين مورد اظهار نظر نكرده اند اما گفته مي شود كه اين اقدام به دليل نشر مطالب طنز آميز در مورد برخي از مسئولان اين ولايت در جريده افغان ننگ كه جواز فعاليت ندارد،‌ صورت گرفته است ."

اما به گفته مسئول مركز رسانه اي پكتيا،  نشر مطالب طنزي در مورد برخي مسئولان محلي بر اساس "اسناد ارايه شده از سوي مردم" صورت گرفته است و اين رسانه نيز از چهار سال تا اكنون به طور رسمي تحت پوشش" انجمن فرهنگي پكتيا" قرار دارد و اين انجمن نيزجواز  فعاليت دارد.

از سوي ديگر محمد شفاء‌ مشفق،‌ رئيس اطلاعات و فرهنگ پكتيا گفت تعطيل كردن يك نشريه در صلاحيت اين اداره نيست و پوليس اين اقدام را در هماهنگي با شماري از مسئولان محلي انجام داده است.

وي در اين مورد توضيح بيشتري ارايه نكرد اما افزود كه اين نشريه در حالي كه جواز رسمي فعاليت ندارد بعضي مطالب " توهين آميز" را برعليه شماري از افراد شناخته شده و برخي رؤساي ادارات منتشر كرده است.

مشفق كاركرد اين نشريه را بر خلاف قانون رسانه هاي همگاني كشور است و افزود اين موضوع براي بررسي به كميسيون رسيده گي به شكايات و بررسي تخطي هاي رسانه اي فرستاده شده است.