رادیو خصوصی «عینک» در ولایت لوگر راه اندازی شد

رادیو خصوصی «عینک» در ولایت لوگر راه اندازی شد

24 جدی 1402

پل‌علم، لوگر- رادیو خصوصی «عینک» در ولایت لوگر، بعد از حدود دو ماه نشر آزمایشی به طور رسمی در شهر پل‌علم مرکز این ولایت راه‌اندازی شد.

این رادیو امروز با حضور شماری از مسؤلان حکومت طالبان و خبرنگاران افتتاح شد. مطیع‌الله سرور مدیر مسؤل رادیو عینک به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که رادیو عینک از ساعت 6 صبح تا ۱۲ شب فعالیت دارد و برنامه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، دینی، صحی، آموزشی و تربیتی و همچنان برنامه‌های ویژه کودکان و زنان را تولید و نشر می‌کند.

به گفته مدیر مسؤل عینک، برنامه‌های این رادیو افزون بر ولایت لوگر، در بخش‌های زیادی از ولایات میدان وردک، پکتیا و کابل نیز روی موج 95.5 اف‌ام قابل دسترس است.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی حکومت طالبان در مراسم راه‌اندازی رادیو گفت که ایجاد این رادیو نشان دهنده این است که زمینه برای آغاز کار رسانه‌های جدید فراهم است. وی در پاسخ به نگرانی‌ها در مورد محدودیت در دسترسی به اطلاعات و خودسانسوری گفت حکومت طالبان با سانسور مبارزه می‌کند و مسؤلان ادارات متعهد هستند در زمینه اطلاع رسانی سانسور نکنند.

رادیو عینک در حالی به طور رسمی راه‌اندازی می‌شود که ایجاد رسانه‌های خصوصی جدید در کشور با موانع جدی مواجه می‌باشد و درخواست‌ها برای دریافت جواز کار به ویژه برای تاسیس رادیو و تلویزیون رد می‌شود.

احمد قریشی رئیس اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان با استقبال از راه‌اندازی رادیو عینک گفت که با توجه به وضعیت دشوار اقتصادی و محدودیت‌های کاری برای رسانه‌ها، تأسیس یک شبکه رادیویی تازه در لوگر نوید بخش است. وی ابراز امیداوری کرد که این رادیو در جایگاه یک رسانه‌ مستقل، بتواند در زمینه اطلاع‌رسانی به درستی عمل کند.

در حال حاضر افزون بر رادیو عینک، پنج رسانه از جمله رادیوهای خصوصی پیوند ملی، زینت، اتحاد و مهال و رادیو ملی(دولتی) در ولایت لوگر فعالیت دارد.