کریم‌الله سروری خبرنگار با سابقه رادیو و تلویزیون ملی در خوست درگذشت

۳ ثور ۱۴۰۲

خوست- کریم‌الله سروری، خبرنگار با سابقه رادیو و تلویزیون ملی در ولایت خوست، بر اثر بیماری قلبی به سن ۶۶ سالگی درگذشت.

بنابر معلومات همکاران کریم الله سروری، مرحوم سروری شب گذشته به دلیل «حمله قلبی» جان باخته است و امروز در مراسمی با حضور خانواده، نزدیکان، خبرنگاران و فرهنگیان خوست در محله «متون کوریان» شهر خوست، به خاک سپرده شد.

سروری از سال ۱۳۶۲ به این طرف به در پست‌های مختلف رادیو و تلویویون ملی ولایت  خوست از جمله به عنوان مسؤل تخنیک، تصویربردار، مجری، گوینده خبر و مدیر امور نشراتی کار کرده بود.

 گفته می‌شود این خبرنگار با سابقه تا قبل از عید نیز به کار خود در رادیو و تلویزیون ملی ادامه داده بود اما به دلیل تشدید بیماری قلبی در خانه بستر شده بود.

کریم الله  سروری در سال ۱۳۳۶ در محله متون کوریان خوست چشم به دنیا گشود. او تحصیلات ابتدایی خود را در این شهر ادامه داد و دوره لیسه را در لیسه مخانیک خوست به پایان رساند و سپس به عنوان کارمند از  سوی رادیو و تلویزیون ملی ولایت خوست استخدام شد . سروری چهار پسر و دو دختر دارد که در خوست زندگی می‌کنند.

هیئت رهبری و تیم  اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان، درگذشت کریم الله سروری را ضایعه بزرگ برای جامعه رسانه ای کشور می داند و ضمن ابراز همدری با خانواده و نزدیکان این خبرنگار فقید، از خداوند بزرگ برای او آرامش ابدی تمنا می‌کند.