رفتار خشونت آمیز سربازان امنیت ملی را با یک خبرنگار محلی در فاریاب محکوم می‌کنیم

رفتار خشونت آمیز سربازان امنیت ملی را با یک خبرنگار محلی در فاریاب محکوم می‌کنیم

۶ میزان ۱۳۹۷

میمنه- مرکز خبرنگاران افغانستان، لت وکوب تصویربردار تلویزیون آیینه در شهر میمنه از سوی سربازان ریاست امنیت ملی را به شدت محکوم می کند و از نهادهای مسؤل می خواهد عاملان این رویداد را تحت پیگرد قرار دهند.

رحمت الله رها، نماینده مرکز خبرنگاران افغانستان در فاریاب می گوید این رویداد حوالی ساعت ۷ شام روز گذشته رخ داده است. محمد ایوب امینی تصویربردار تلویزیون آیینه به نماینده مرکز خبرنگاران افغانستان گفته است که هنگام عبور از جاده مقابل دفتر این تلویزیون در شهر میمنه با کاروان حامل نیروهای ویژه امنیت ملی مواجه شده است و سربازان یکی از موترها ضمن توهین، او را به شدت لت و کوب کرده اند که بر اثر آن صورتش سه بخیه(کوک) خورده است.

بعد از این رویداد، امینی همراه با نمایندگان جامعه رسانه ای با رئیس اداره امنیت ملی فاریاب دیدار کرده اند و این مسؤل امنیتی گفته است که پنج تن از سربازان متهم بازداشت شده اند.

مرکز خبرنگاران افغانستان از اداره محلی می‌خواهد به این قضیه به صورت جدی رسیدگی کند و متهمان را تحت پیگرد قرار دهد. این نهاد مدافع خبرنگاران در عین حال مطابق با قوانین کشور، مسؤلان امنیتی را نیز موظف می داند که چگونگی برخورد با شهروندان به ویژه با خبرنگاران را که صدای مردم هستند به سربازان و کارمندان نهادهای های مربوط آموزش دهند و مانع تکرار این گونه رویدادها شوند.