رادیو نهاد بعد از بازسازی ناشی از آتش سوزی دوباره راه‌اندازی شد

۱۹ حمل ۱۴۰۲

مزارشریف- بعد از گذشت ۴۰ روز از آتش سوزی گسترده در ساختمان رادیو خصوصی نهاد در مزارشریف که باعث توقف فعالیت آن شده بود، این رادیو دوباره راه اندازی شد.

سید محمد یزدان پرست، مدیر مسؤل رادیو نهاد به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که با تلاش تیم کاری رادیو نهاد، دفتر و استدیوی رادیو، دوباره بازسازی و زمینه برای آغاز دوباره آن فراهم شد. به گفته وی، رادیو نهاد در حال حاضر ۱۳/۵ ساعت در شبانه‌روز فعالیت دارد و طیفی از برنامه‌های خبری، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، دینی و آموزشی را تهیه و نشر می‌کند.

یزدان پرست گفت:« هنوز مشکلات پیش آمده ناشی از آتش سوزی به ویژه در زمینه فنی و تخنیکی به طور کامل برطرف نشده است و به همکاری نهادهای مرتبط نیاز داریم.»  

مدیر مسؤل رادیو نهاد گفت ساختمان پنج طبقه رادیو نهاد که به طور مشترک با تلویزیون پیکان مورد استفاده  قرار می‌گرفت، ۸ حوت(ماه گذشته) دچار آتش سوزی شد و بخش‌های مختلف این دو رسانه به ویژه فرستنده و تجهیزات فنی و اداری آن از بین رفت.

رادیو نهاد و تلویزیون پیکان با سرمایه‌گذاری نجیب پیکان از فعالان شناخته شده رسانه‌ای و مدنی بلخ تاسیس شده است. رادیو نهاد در میانه ماه جوزای ۱۳۸۶ و تلویزیون پیکان در سال ۱۳۹۸ راه اندازی شد.

رادیو نهاد و تلویزیون پیکان بعد از سقوط نظام جمهوری(۲۴ اسد ۱۴۰۰) و روی کارآمدن دوباره «امارت اسلامی» طالبان از فعالیت بازماندند. رادیو نهاد یک ماه بعد از سقوط نظام جمهوری دوباره راه اندازی شد اما تلویزیون پیکان به دلیل مشکلات مالی و محدودیت‌های کاری، تا هنوز فعالیت عادی خود را از سر نگرفته است و تنها از طریق شبکه‌های اجتماعی(اینستاگرام، توییتر و یوتیوب) اطلاع رسانی می‌کند.

مرکز خبرنگاران افغانستان ضمن استقبال از راه اندازی دوباره رادیو نهاد، از تعهد تیم کاری تیم کاری این رسانه تقدیر می‌کند و از نهادها و مراجع مرتبط خواستار همکاری برای رفع مشکلات و نیازمندی‌های موجود رادیو نهاد وبه ویژه تلویزیون پیکان می‌باشد تا این رسانه نیز بتواند دوباره فعالیت‌ عادی‌اش را از سر بگیرد.