کار ساخت بنای یادبود خبرنگاران در مزارشریف به پایان رسید

بنای یادبود خبرنگاران در مزارشریف امروز رونمایی شد.

۲۶ حمل ۱۴۰۲

مزارشریف- کار ساخت بنای یادبود خبرنگاران در مزارشریف که چهار سال قبل سنگ بنای آن گذاشته شده بود، سرانجام بعد از تاخیر طولانی به پایان رسید و امروز از آن رونمایی شد.

در ۲۷ حوت سال ۱۳۹۷ در زمان حکومت جمهوری به مناسبت روز ملی خبرنگار( ۲۷ حوت) یک چهارراهی در شمال مزارشریف به نام خبرنگاران نام‌گزاری شد و قرار شد بنای یادبود خبرنگاران نیز در آن محل ساخته شود اما این طرح به دلایلی تکمیل نشد.

در مراسم رونمایی از بنای یادبود خبرنگاران در مزارشریف شماری از مسؤلان «امارت اسلامی» در بلخ و برخی خبرنگران شرکت کرده بودند

سه  ماه قبل نقیب‌الله طارق، شاروال/شهردار «امارت اسلامی» در مزارشریف اعلام کرد که این طرح را تکمیل خواهد کرد. وی گفته بود که بنای یادبود خبرنگاران به هزینه ۱۳ میلیون افغانی از بودجه شهرداری تا سه ماه دیگر ساخته خواهد شد.

مرکز خبرنگاران افغانستان از تکمیل طرح ساخت بنای یادبود خبرنگاران به عنوان «نشانه» احترام به تلاش و کارکرد خبرنگاران استقبال می‌کند و آن را قابل قدر می‌داند.

مرکز خبرنگاران افغانستان در عین حال خواستار توجه جدی مسؤلان امارت در رسیدگی به مشکلات خبرنگاران به ویژه رفع محدودیت‌های کاری اعمال شده در جریان حدود دو سال اخیر (بعد از سقوط نظام جمهوری) از جمله در زمینه دسترسی خبرنگاران به اطلاعات می‌باشد.