نماینده جدید مرکز خبرنگاران افغانستان در بلخ معرفی شد

نماینده جدید مرکز خبرنگاران افغانستان در بلخ معرفی شد

۷ اسد ۱۳۹۶

مزار شریف: حبیب الله نجفی زاده به عنوان نماینده تازه مرکز خبرنگاران افغانستان در ولایت بلخ معرفی و آغاز به کار کرد.

آقای نجفی زاده امروز در حاشیه مراسم گرامی داشت از "هفته شبکه های اجتماعی" که توسط دفتر "نهاد مردمی افغانستان" در شهر مزار شریف برگزار شده بود، از سوی داکتر نجیب پیکان عضو هیأت رئیسه مرکز خبرنگاران افغانستان به جامعه رسانه ای ولایت بلخ معرفی شد.

1

احمد قریشی رئیس اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان، هفته گذشته در نامه ای رسمی به ریاست اطلاعات و فرهنگ بلخ، حبیب الله نجفی زاده را به عنوان نماینده تازه مرکز خبرنگاران افغانستان در این ولایت معرفی کرد. نجفی زاده جانشین داکتر نجیب پیکان شده است. آقای پیکان اکنون در کنار فعالیت های رسانه ای و مدنی در بلخ،  به عنوان عضو هیأت رئیسه این نهاد نیز فعالیت می کند.

داکتر پیکان در این نشست گفت که مرکز خبرنگاران افغانستان به عنوان یک نهاد مستقل و معتبر، کارکردهای خوب و مؤثری در زمینه حمایت از خبرنگاران و رسانه ها و آزادی بیان در ولایت بلخ داشته است.

وی ابراز امیدواری کرد که آقای نجفی زاده با همکاری جامعه رسانه ای بلخ، بتواند مسؤلیت تازه اش را به خوبی پیش ببرد.

2

حبیب الله نجفی زاده با ابراز امتنان از اداره مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که تعهد می سپارد به عنوان نماینده این نهاد در ولایت بلخ، مطابق با پالیسی این نهاد در راستای حمایت از خبرنگاران و رسانه ها و تقویت آزادی بیان کار کند.

4

در ادامه این نشست، محمد بشیر انصاری نماینده کمیته مصونیت خبرنگاران افغان در شمال، مبینه ساعی خیراندیش نماینده مؤسسه نی در شمال، سید محمد یزدان پرست عضو اتحادیه نهادهای مدنی بلخ، محمد داوود حیدری مسؤل فرهنگی و اجتماعی شهرداری/شاروالی مزارشریف و شماری از خبرنگاران صحبت کردند و وعده سپردند با آقای نجفی زاده در راستای پیشبرد بهتر مسؤلیت تازه اش همکاری کنند.