رادیو رابعه بلخی در آتش سوخت؛ دو کودک جان باخت

۲۵ جدی ۱۴۰۰

مزارشریف: شب گذشته بر اثر آتش سوزی در دفتر رادیو رابعه بلخی در شهر مزارشریف، اقلام و تجهیزات این رادیو به طور کامل سوخته و دو کودک نیز بر اثر این رویداد جان باخته است..

این رویداد حوالی ساعت ۸ شب در دفتر رادیو رابعه بلخی که در طبقه سوم یک ساختمان شش طبقه در ناحیه اول شهر مزارشریف قرار دارد، رخ  داده است. فرماندهی پولیس بلخ گفته است که در این رویداد که به دلیل بروز مشکل در برق این شبکه رادیویی رخ  رخ داده، به این رسانه خسارت رسیده است و دو کودک نیز جان باخته است.

تا اکنون هویت قربانیان اعلام نشده است اما یک منبع به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که مردم محل گفته‌اند که این دو کودک در بخشی دیگری از ساختمان بوده و بر اثر دود ناشی از آتش سوزی و کمبود اکسیژن جان خود را از دست داده‌اند.

رادیو رابعه بلخی، یک شبکه رادیویی خصوصی است که در میانه ماه حوت ۱۳۸۱ خورشیدی در مزارشریف راه اندازی شد و به عنوان یک ایستگاه رادیویی ویژه زنان، بیشتر برنامه‌های آن بر مسائل و امور زنان متمرکز بوده است. ..

مرکز خبرنگاران افغانستان با ابراز تاثر عمیق از بروز این رویداد که به منجر به مرگ دو کودک و نابودی اقلام و تجهیزات اداری و کاری رادیو رابعه بلخی شده است، از اداره محلی می‌خواهد چگونگی این حادثه را به شکل جدی پیگیری کرده و نتیجه تحقیقات  خود را با رسانه‌ها شریک سازد.

در عین حال، این نهاد حامی خبرنگاران و رسانه‌ها از نهادهای مرتبط بین‌المللی می‌خواهد که با توجه به بحران جدی اقتصادی در افغانستان، به مدیریت این رسانه برای احیای فعالیت آن کمک و همکاری کنند.