خبرنگاران بلخ خبرهای مرتبط به پولیس این ولایت را تحریم کردند

خبرنگاران بلخ خبرهای مرتبط به پولیس این ولایت را تحریم کردند

۲۵ اسد ۱۳۹۴

مزار شریف: نهادهای مدافع خبرنگاران در شمال کشور اعلام کردند که خبرهای مرتبط به فرماندهی پولیس ولایت بلخ را برای مدت یک هفته تحریم کرده‌اند.

به گزارش پیام آفتاب، این نهاد‌ها ضمن ایجاد کمیته دادخواهی از حقوق و مصونیت خبرنگاران، به بی‌پروایی قوماندانی امنیه بلخ به درخواست دادرسی خبرنگاران واکنش نشان داده‌اند.

گفته شده است که سه روز قبل عبدالحمید صافی گوینده بخش خبر پشتو تلویزیون آرزو و خبرنگار رادیو صدای آلمان (دویچوله) در ولسوالی دهدادی ولایت بلخ مورد حملهٔ مسلحانه قرار گرفتند اما به آنان آسیبی نرسیده است.

اعضای کمیتهٔ دادخواهی از حقوق و مصونیت خبرنگاران که متشکل از پنج نهاد مدافع خبرنگاران در حوزه شمال می‌باشد بخاطر اگاهی از چگونگی رسیده گی به پرونده حمله به جان عبدالحمید صافی و سایر پرونده‌های خشونت علیه خبرنگاران به فرماندهی پولیس بلخ رفته اما سید کمال سادات فرمانده پولیس با وجود وقت قبلی، حاضر به ملاقات با آنان نشده است.

نورآغا شریفی که مسئولیت این کمیتهٔ را به عهده دارد، گفته است که به دلیل این بی‌پروایی فرمانده پولیس، اعضای کمیته مذکور تصمیم گرفتند تا اخبار مرتبط به فرماندهی پولیس را تحریم کنند.

وی افزود که به همین دلیل از خبرنگاران بلخ خواسته شده است تا رویداد‌های مرتبط به فرماندهی پولیس این ولایت را از روز شنبه ۲۴ اسد تا شنبه اول سنبله پوشش ندهند.

شریفی در عین حال تصریح کرد که این کمیته از مقامات بلند رتبه می‌خواهد که به این موضوع با جدیت رسیدگی کنند.

تا اکنون فرماندهی پولیس بلخ به این موضوع واکنش نشان نداده است.