سه خبرنگار محلی در انفجاری در ولایت بلخ زخمی شدند

۷ سنبله ۱۳۹۹

مزارشریف: منابع محلی در ولایت بلخ می‌گویند که موتر حامل سه تن از خبرنگاران که برای تهیه گزارش از وضعیت امنیتی به برخی از ولایات شمالی سفر کرده بودند، در ولسوالی چهاربولک بلخ با ماین کنار جاده برخورد کرده است. گفته می‌شود که خبرنگاران از این رویداد جان به سلامت برده‌اند.

بشیرانصاری، گزارشگر و نجیب فریاد، تصویربردار تلویزیون آریانانیوز و عزیز کریمی گزارشگر تلویزیون یک گروهی از سربازان اردوی ملی را همراهی می‌کردند.

حبیب‌الله نجفی‌زاده، نماینده مرکز خبرنگاران افغانستان در بلخ می‌گوید که این گروه از خبرنگاران در راه برگشت به مزارشریف، در منطقه علم خیل بین ولسوالی های بلخ و چهاربولک دچار حادثه شده‌اند و موتر زرهی حامل‌شان با ماین کنارجاده‌ای برخورد کرده است.

به گفته وی، در این رویداد که حوالی ساعت ۱۰ شب گذشته رخ داده است.

نجفی زاده افزود:" خوشبختانه در این رویداد آسیب جدی به خبرنگاران نرسیده است و تنها  آقای انصاری از ناحیه شانه آسیب دیده است و در حال حاضر تحت درمان قرار دارد."

تا اکنون شخص یا گروهی مسؤلیت این رویداد را به عهده نگرفته است اما در منطقه محل انفجار گروه طالبان فعالیت دارد و این گروه از ماین‌های کنارجاده‌ای به عنوان یک ابزار عمده جنگی استفاده می‌کند.