گزارشگر و مجری یک رادیو محلی در تخار از سوی افراد مسلح ناشناس کشته شدند

گزارشگر و مجری یک رادیو محلی در تخار از سوی افراد مسلح ناشناس کشته شدند

۱۶ دلو ۱۳۹۷

تالقان- افراد مسلح ناشناس با حمله به ساختمان رادیو غیر دولتی" همصدا" در شهر تالقان مرکز ولایت تخار، شفیق آریا، گزارشگر و رحیم الله رحمانی مجری این رادیو را با ضرب گلوله به قتل رساندند.

سیمین حسینی، مدیر مسؤل رادیو همصدا گفت که افراد مسلح ناشناس حوالی ساعت ۶ بعد از ظهر امروز سه شنبه به بهانه به نشر سپردن یک اعلان تجارتی، وارد ساختمان رادیو شده اند و با شلیک به این دو کارمند آنان را کشته اند.

وی گفت که تا اکنون هویت مهاجمان و انگیزه این جنایت روشن نشده است.

خلیل اسیر سخنگوی پولیس تخار می گوید که مهاجمان پس از حمله از محل گریخته اند اما پولیس تحقیقات خود را در مورد چگونگی قضیه و شناسایی هویت مهاجمان آغاز کرده است.

مرکز خبرنگاران افغانستان، حمله به ساختمان رادیو همصدا و قتل شفیق آریا و رحیم الله رحمانی را به شدت محکوم می کند و از اداره محلی می خواهد با جدیت این قضیه را بررسی و با بازداشت عاملان این جنایت، زمینه تامین عدالت را فراهم سازد.

در سال ۱۳۹۷، شمار حمله های تروریستی که خبرنگاران و رسانه ها هدف بوده اند افزایش داشته است. قبل از این در جریان سال جاری در شش حمله تروریستی ۱۵ خبرنگار و یک کارمند رسانه ای جان خود را از دست داده اند و شماری نیز زخمی شده اند که متاسفانه بجز در در یک مورد(قضیه قتل احمد شاه خبرنگار بی بی سی در خوست) عوامل دخیل در دیگر جنایات همچنان از مجازات معاف بوده اند.