توهین و اقدام غیر قانونی پولیس علیه یک خبرنگار در تالقان را محکوم می کنیم

توهین و اقدام غیر قانونی پولیس علیه یک خبرنگار در تالقان را محکوم می کنیم

تالقان، ١ ثور ١٣٩٢

مرکز خبرنگاران افغانستان،  حرکت توهین آمیز پولیس ولایت تخار علیه نصیر صادق، خبرنگار  تلویزیون خصوصی " یک" و شکستن شیشه موتر وی را محکوم می کند و از اداره محلي تخار مي خواهد تا ضمن بررسي اين قضيه،‌ عامل آن را مورد پيگرد قرار دهد.

نصیر صادق به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که این رویداد حوالی ساعت دو بعد از ظهر شنبه در چهار راه مرکزی شهر تالقان که در بین دو حوزه دوم و چهارم پولیس قرار دارد، رخ داد.

وی گفت:" من برای تهیه یک گزارش در مورد وضعیت ترافیک شهر تالقان به این محل رفتم که در آن جا شمار زیادی از وسایط که شیشه سیاه داشتند و برخی هم بی پلیت بودند، توقف داده شده بود اما هنگامی که قصد فلمبرداری داشتم یک مامور پولیس امد و با من جنجال کرد و با میله تفنگ شیشه موترم را شکست."

صادق افزود:" اما وقتی من علیه این کار پولیس اعتراض کردم، یخن مرا گرفت و مرا به سوی موتر راند و سپس به هدایت فرمانده شان با دیگر همکاران خود از آن جا رفت."

به گفته یک منبع محلی، موتر سواری نصیر صادق فاقد پلیت بوده و شیشه های آن نیز سیاه رنگ بوده است اما وی گفت که این قضیه صحت ندارد.

تردد موترهای شیشه سیاه و بی پلیت به دلیل ملاحظات امنیتی از سوی وزارت داخله ممنوع قرار داده شده است.

مرکز خبرنگاران افغانستان اما خاطر نشان می سازد در صورتی که این موضوع صحت نیز می داشت، حرکت توهین آمیز پولیس با یک خبرنگار که در حال انجام کار رسمی بوده است و شکستن شیشه موتر وی غیر قانونی می باشد و حکومت باید به آن رسیده گی کند.