یک عمل ضد رسانه یی دیگر از طالبان؛ دفتر مدیوتیک کندز غارت شد

یک عمل ضد رسانه یی دیگر از طالبان؛ دفتر مدیوتیک کندز غارت شد

۸ میزان ۱۳۹۴

کندز:مسؤلان مرکز اجتماعی و رسانه ­یی مدیوتیک در کندز می‌گویند که وسایل و امکانات این دفتر از جمله اقلام بخش رسانه یی آنکه شامل کمپیو‌تر، دستگاه‌های ثبت صوت و کمره می‌شود شب گذشته از سوی جنگویان طالبان غارت شده است.

عبدالله رسولی، مسؤل این نهاد به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که معلومات بدست آمده از مردم محل، این رویداد شب گذشته صورت گرفته است اما تا هنوز مشخص نیست میزان غارت به چه اندازه بوده است.

به گفته وی، کارمندان بخش رسانه­یی این مرکز از جمله مدیر و مسؤل امور نشراتی موفق شده‌اند از شهر خارج شوند و مسؤل توزیع نیز به یک محل امن برود.

این دومین مورد از حمله به دفا‌تر و یا نهادهای رسانه‌یی در شهر کندز می‌باشد که خبر آن بازتاب می‌یابد. دو روز قبل دفتر رادیو و تلویزیون روشنی در این شهر حریق شده بود.

مرکز خبرنگاران افغانستان، حمله به دفتر مدیوتیک و غارت اموال آن را به شدت محکوم کرده و آن را اقدامی شرم آور می‌داند که در راستای سرکوب آزادی بیان و آزادی فعالیت رسانه‌یی صورت می‌گیرد.

این نهاد از گروه طالبان می‌خواهد با احترام آزادی بیان به عنوان یک ارزش والای انسانی به حریم رسانه‌ها احترام بگذارند و از ایجاد رعب و وحشت و غارت‌گری دارایی رسانه ­ها خودداری نمایند.