قتل خبرنگار راديو انعكاس را محكوم مي كنيم

قتل خبرنگار راديو انعكاس را محكوم مي كنيم

قندوز، 22 ثور 139

مركز خبرنگاران افغانستان،‌ قتل مزمل صادقي،‌ خبرنگار راديو خصوصي انعكاس ولايت ننگرهار را محكوم مي كند.

مزمل صادقي 24 ساله،‌ به عنوان خبرنگار راديو انعكاس در حوزه شمال كار مي كرد و همزمان محصل رشته ادبيات پوهنتون/ دانشگاه قندوز نيز بود.

سيد سرور حسيني،‌ مسئول مطبوعات پوليس قندوز گفت كه مزمل دو هفته پيش با يك محصل ديگر دانشگاه قندوز به نام عبدالله مجاهد در مسير راه ولسوالي علي آباد قندوز ناپديد شده بود و اجساد اين دو جوان روز جمعه 20 ثور از نزديك يك نهر آب در ولسوالي چهار دره پيدا شده است.

تا هنوز هيچ شخص و يا گروهي مسئوليت اين رويداد را برعهده نگرفته است اما مسئول مطبوعاتي پوليس ولايت قندوز گفت  كه يك تن به ظن اين قضيه بازداشت شده است و تحت تحقيق قرار دارد.

نصرت الله نصرت،‌ مدير مسئول راديو انعكاس به مركز خبرنگاران افغانستان گفت كه مزمل صادقي از سه ماه پيش به عنوان خبرنگار با اين راديو كار مي كرد.

به گفته وي‌، مزمل كه از ساكنان اصلي ولسوالي كامه ننگرهار بود در كنار تحصيل در دانشگاه قندوز،‌ خبرها و گزارش هاي مربوط  به ولايات شمال كشور را با در نظر داشت اصول خبرنگاري تهيه مي كرد.

راديو خصوصي انعكاس در سال 1390 خورشيدي در شهر جلال آباد ايجاد گرديد و در حال حاضر افزون بر ولايت ننگرهار، نشرات آن در مناطقي از ولايات پغمان،‌ كنر،‌ خوست،‌ پكتيا،‌ نورستان و حتي برخي از ساحات قبايلي پاكستان نيز قابل دريافت است.

اين دومين رويداد قتل خبرنگاران است كه طي چهار سال اخير در قندوز رخ مي دهد.

سلطان محمد منادی همکار رسانه ای روزنامه نیویورک تایمز، 18 سنبله 1388  در جریان یک عملیات« نجات» نظامیان بریتانیایی در ولسوالی چهار دره قندوز کشته شد اما استفان فارل همکاری خارجی وی آزاد شد.

منادی و استفان فارل خبرنگار انگلیسی- ایرلندی اين روزنامه از سوی طالبان ربوده شده بودند.