دفتر ولایتی مرکز خبرنگاران افغانستان در بغلان افتتاح شد

دفتر ولایتی مرکز خبرنگاران افغانستان در بغلان افتتاح شد

۲۲ قوس ۱۳۹۵

پلخمری: دفتر ولایتی مرکز خبرنگاران افغانستان در بغلان، امروز در مراسمی با حضور مسؤلان محلی و نمایندگان جامعه رسانه‌ای این ولایت در شهر پلخمری گشایش یافت.

شیرمحمد جهش، مسؤل دفتر مرکز خبرنگاران افغانستان در بغلان در این مراسم گفت که با گشایش این دفتر، زمینه ارایه خدمات این نهاد به خبرنگاران و رسانه‌های محلی بیشتر فراهم می شود و روند دفاع از روند آزادی بیان و رسانه‌های آزاد با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد.

وی ضمن ابراز امتنان از اداره محلی به ویژه والی و همچنان نیروهای امنیتی در بغلان بخاطر پشتیبانی و حمایت از آزادی بیان و رسانه‌های آزاد، درخواست ها مرکز خبرنگاران افغانستان را در زمینه بهبود فعالیت رسانه‌ای مطرح کرد و خواستار رعایت آن شد.

جهش افزود قانون دسترسی به اطلاعات که از سوی محمد اشرف غنی رئیس جمهور توشیح شده است، به صورت درست در بغلان مد نظر گرفته نمی‌شود و خبرنگاران برای دسترسی به اطلاعات با محدودیت‌های جدی مواجه هستند.

مسؤل ولایتی مرکز خبرنگاران از والی خواست تا به منظور پوشش بهتر رویدادهای ولایت، در راستای حکم رئیس جهمور یک طرزالعمل مؤثر در زمینه تسریع روند ارایه اطلاعات به خبرنگاران آماده کند و با برگزاری نشست خبری حداقل یک بار در ماه، و تشویق نهادهای دولتی فعال در ولایت زمینه دسترسی به موقع و آزاد خبرنگاران به اطلاعات مورد نیاز را فراهم سازد.

همکاری اداره محلی با کمیته ویژه رسیدگی به پرونده‌های خشونت علیه خبرنگاران که به دستور رئیس جمهور تشکیل شده است و همچنان عملی شدن طرز العمل تامین امنیت و مصونیت خبرنگاران و رسانه‌ها در بغلان از دیگر خواسته‌هایی بود که وی مطرح کرد و گفت که جامعه رسانه‌ای انتظار دارد این موارد در اولویت اداره محلی قرار بگیرد.

عبدالستار بارز والی بغلان ضمن ابراز خرسندی از گشایش دفتر مرکز خبرنگاران افغانستان، تعهد سپرد تا در راستای قوانین کشور و احکام رئیس جمهور با جامعه رسانه‌ای این ولایت همکاری و به خواسته‌های مطرح شده رسیدگی کند.

اسد الله شهباز، رئیس شورای ولایتی بغلان نیز در سخنانی، ضمن اعلام حمایت خود را از روند آزادی بیان و فعالیت رسانه‌های آزاد در این ولایت، خواستار رسیدگی به خواسته‌های مشروع خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای شد.