بی خبری از وضعیت حجت الله مجددی

بی خبری از وضعیت حجت الله مجددی

کابل،‌7 میزان 1389

با گذشت 5 روز از پخش خبر آزادی حجت الله مجددی از سوی ناتو، هنوز این خبرنگار به خانه بر نگشته است.

آیساف یا نیروهای کمک به تامین امنیت زیر فرمان ناتو روز جمعه با پخش خبرنامه ای اعلام کرد که دو خبرنگار بازداشت شده الجزیره و حجت الله مجددی آزاد شده اند.

آقای مجددی 27 سنبله و در روز انتخابات هنگام تهیه گزارش برای رادیو و تلویزیون کاپیسا از سوی نیروهای امنیت ملی کاپیسا در محمود راقی مرکز این ولایت بازداشت شده بود.محمد اسحق مجددی پدر حجت الله در تماس با مرکزخبرنگاران افغانستان گفت که اقدامات انجام شده در راستای رهایی فرزندش بی نتیجه بوده است و حجت الله همچنان در بازداشت است.

وی گفت با « ریاست 17 امنیت ملی» در کابل تماس داشته اند اما آنان اتهام حجت الله را« ارتباط با طالبان» اعلام کرده اند و گفتند که تحقیقات شان هنوز ادامه دارد و احتمالا تا دو روز دیگر به طول بیانجامد.

اما محمد اسحق مجددی خاطر نشان کرد که به این گفته ها اعتماد ندارد و در مورد وضعیت فرزندش نگران است.

حامد کرزی رئیس جمهور پنج شنبه اول میزان به وزارت اطلاعات و فرهنگ دستور داده بود تا قضیه بازداشت دو خبرنگار الجزیره و مدیر نشر برنامه های تلویزیون محلی کاپیسا را پیگیری و بخاطر رهایی آنان اقدام کند.

رحمت الله نیکزاد خبرنگار بخش عربی تلویزیون الجزیره در غزنی و محمد نادر دیگر همکار وی در قندهار که طی عملیات شبانه نیروی خارجی در بامداد 29 و 31 سنبله بازداشت شده بودند، روز جمعه 2 میزان آزاد شدند.

حجت الله مجددی هنگام بازداشت به عنوان مدیر نشر برنامه رادیو تلویزیون محلی کاپیسا کار می کرد و مسئول ولایتی« انجمن آزاد خبرنگاران» بود.موصوف سابقه دو سال کار آزاد خبرنگاری برای آژانس خبری پژواک را نیز در کارنامه دارد