انفجار هدفمند موتر حامل کارمندان رادیو و تلویزیون خورشید را محکوم می کنیم

انفجار هدفمند موتر حامل کارمندان رادیو و تلویزیون خورشید را محکوم می کنیم

۱۳ اسد ۱۳۹۸

کابل: مرکز خبرنگاران افغانستان، انفجار هدفمند مینی بس حامل کارمندان رادیو و تلویزیون خورشید در کابل را که شماری کشته و زخمی بر جا گذاشته است، به شدت محکوم می کند.

نصرت رحیمی سخنگوی وزارت امور داخله در خبرنامه ای گفته است که این انفجار حوالی ساعت ۵:۳۰ عصر امروز در جاده پنجم تایمنی شهر کابل رخ داده است.

به گفته وی، در این رویداد، دو تن کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند که شامل عابرین پیاده و کارمندان خورشید می باشند.

در همین حال محمد رفیع صدیقی مدیر مسؤل رادیو و تلویزیون خورشید به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که مینی بس مزبور حامل کارمندان این رسانه بوده است که بعد از پایان روز کاری به سوی خانه های خود می رفتند.

به گفته وی، در این رویداد اسدالله اخلاص گرداننده برنامه های رادیویی و بریالی، راننده مینی بس حامل کارمندان این رسانه به شدت زخمی شده اند.

صدیقی خاطر نشان کرد که زخمی شدگان به شفاخانه " ایمرجنسی" کابل انتقال داده شده اند و تحت مداوا قرار گرفته اند.

تا اکنون فرد یا  گروهی مسؤلیت این رویداد را به عهده نگرفته است. ماه گذشته گروه طالبان اعلام کرده بود که پس از این رسانه هایی که تبلیغات تجارتی علیه این گروه را نشر می کنند به عنوان دشمن حساب می کند و هدف قرار خواهد داد.

مرکز خبرنگاران افغانستان، انفجار هدفمند موتر حامل کارمندان رادیو و تلویزیون خورشید را به شدت محکوم می کند و از نهادهای مسؤل حکومتی می خواهد آن را با جدیت پیگیری و عاملان آن را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

این نهاد حامی رسانه ها و خبرنگاران به این باور است که رسانه ها و خبرنگاران اهداف غیر نظامی بوده و باید مصونیت آنها تامین باشد تا بتوانند برمبنای قوانین کشور فعالیت خود را به شکل حرفه ای ادامه بدهند.