دو خبرنگار در حمله انتحاری کابل جان باخته است

دو خبرنگار در حمله انتحاری کابل جان باخته است

۱۴ سنبله ۱۳۹۷

کابل- صمیم فرامرز گزارشگر و رامز احمدی تصویربردار تلویزیون طلوع نیوز در در انفجار تروریستی مرگبار امروز کابل جان باخته اند و دست کم چهار خبرنگار دیگر نیز زخم برداشته است.

حوالی ساعت ۷ شام امروز یک باشگاه ورزشی در منطقه دشت برچی کابل از سوی یک مهاجم انتحاری مورد حمله قرار گرفت. در پی این رویداد شماری از خبرنگاران برای پوشش رویداد به این منطقه رفتند که از سوی یک مهاجم انتحاری دیگر هدف قرار گرفتند.

لطف الله نجفی زاده، مسؤل تلویزیون طلوع نیوز به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که متاسفانه صمیم فرامرز گزارشگر و رامز احمدی تصویربردار این رسانه که برای پوشش رویداد به محل انفجار رفته بودند، در انفجار دوم جان خود را از دست داده اند.

محمد رفیع رفیق صدیقی رئیس اجرایی تلویزیون خورشید گفت که خالد نیکزاد، حسین راستی منش، گزارشگر و سیر، تصویربردار این رسانه نیز در رویداد مذکور زخمی شده اند. وی گفت که هر سه خبرنگار تحت مداوا قرار گرفته و وضعیت صحی شان خوب است.

همچنان، تلویزیون یک نیز تائید کرده است که امان فرهنگ یکی از خبرنگاران این رسانه نیز در حادثه مذکور زخم برداشته شده است.

پولیس کابل می گوید که دست کم ۲۰ تن در این دو رویداد کشته و ۷۰ تن دیگر زخم برداشته اند.

تا اکنون هیچ گروهی مسؤلیت این حمله های را به عهده نگرفته است

مرکز خبرنگاران افغانستان این دو حمله را که بر اثر آن غیرنظامیان به ویژه خبرنگاران هدف قرار گرفتند، به عنوان یک اقدام تروریستی و ضد انسانی به شدت محکوم می کند و برای قربانیان طلب آمرزش و برای زخمی ها شفای عاجل تمنا دارد

این چهارمین حمله تروریستی در سال جاری است که شماری زیادی از خبرنگاران بر اثر آن کشته و یا زخمی شده اند. در ۱۰ ثور شماری زیادی از خبرنگاران که برای پوشش یک حمله انتحاری به منطقه شش درک کابل رفته بودند، از سوی یک مهاجم انتحاری دیگر هدف قرار گرفتند.

در این حمله تروریستی نه خبرنگار جان خود را از دست دادند و حداقل هشت تن دیگر زخمی شدند. ساعاتی پس از این رویداد، یک خبرنگار محلی در خوست از سوی مهاجمان مسلح هدف قرار گرفت و جان باخت.

در مجموع در سال جاری ۱۳ خبرنگار و یک کارمند رسانه در رویدادهای مختلف تروریستی در کشور جان باخته اند.