افراد ناشناس با ورود به دفتر خبرگزاری«افغان افکا» تجهیزات این رسانه را با خود برده‌اند

افراد ناشناس با ورود به دفتر خبرگزاری«افغان افکا» تجهیزات این رسانه را با خود برده‌اند

۷ جوزا ۱۴۰۱

کابل- خبرگزاری« افغان افکا» می‌گوید که شب گذشته افراد ناشناس با شکستن دروازه دفتر این رسانه در کابل، تجهیزات آن را با خود برده‌اند.

برات علی بهکام، مدیر مسؤل افغان افکا مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که مهاجمان حوالی ساعت ۳ بامداد به دفتر این خبرگزاری در منطقه قلعه فتح‌الله مربوط حوزه دهم وارد شده‌اند. وی گفت که این افراد با شکسن دروازه، و بر هم زدن وسایل دفتر، پنچ کمپیوتر لپ‌تاب، یک پایه کمره و یک دستگاه وای فای(اینترنت) را با خود برده‌اند.

به گفته‌ وی، همسایگان دفتر خبرگزاری گفته‌اند که این افراد دونفر بودند و بعد از مطلع شدن مردم محل، از محل گریخته‌اند.

بهکام افزود که تا هنوز مشخص نیست این افراد با چه هدفی وارد این دفتر رسانه شده‌اند. مدیر مسؤل خبرگزاری افغان خبر خاطر نشان کرد که در این زمینه به شکل رسمی به حوزه دهم امنیتی پولیس خبرداده اند و مسؤل امنیتی این حوزه گفته است که قضیه را پیگیری می کنند.

خبرگزاری افغان افکا، یک رسانه خصوصی است که در سال ۱۳۸۸ راه اندازی شد و دفتر کاری آن در کابل است.

مرکز خبرنگاران افغانستان با ابراز نگرانی از بروز این رویداد برای خبرگزاری افغان افکا، از مسؤلان امنیتی «امارت اسلامی» می‌خواهد با بررسی جدی این قضیه، نتیجه آن را به زودترین فرصت با رسانه‌ها شریک کنند.

مرکز خبرنگاران افغانستان به این باور است که با توجه به مشکلات جدی رسانه‌ها در ماه‌های اخیر، به ویژه به لحاظ اعمال محدودیت‌های شدید کاری، و تهدیدها، این‌گونه رویدادها فشارهای زیادی از نظر اقتصادی و روانی به رسانه‌های آسیب دیده تحمیل می‌کند.