ملاله میوند مجری تلویزیون انعکاس و راننده‌اش در یک حمله مسلحانه در جلال ‌آباد کشته شدند

۲۰ قوس ۱۳۹۹

جلال آباد- ملاله میوند مجری تلویزیون انعکاس و طاهرخان، راننده اش صبح امروز در تیراندازی افراد مسلح در شهر جلال آباد کشته شدند.

عطاء الله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار گفت که این رویداد حوالی ساعت ۷ صبح در ساحه گولایی عربان در ناحیه سوم شهر جلال آباد رخ داده است. به گفته وی خانم میوند و راننده‌اش از خانه به محل کارشان در حرکت بوده اند.

به گفته وی، تا اکنون جزئیات این رویداد مشخص نیست و  پولیس تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده است.

تا اکنون هیچ شخص و یا گروهی مسؤلیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

احمد قریشی رئیس اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان گفت:" ما این حمله جنایت‌کارانه را به شدت محکوم می کنیم. ملاله میوند یک خبرنگار شجاع و نمادی استوار برای جامعه رسانه‌ای در ننگرهار به ویژه زنان خبرنگار بود که از حق آزادی بیان در یک جامعه سنتی و محافظه کار دفاع می‌کرد و از آگاهی دهی مردم ابایی نداشت."

وی افزود:" حمله‌های جنایت‌کاران به خبرنگاران در افغانستان و تهدید آن‌ها نه تنها کم‌تر نشده است بلکه با شدت و پیچیدگی بیشتری ادامه یافته است. ما از حکومت می‌خواهیم برای حفاظت از خبرنگاران که در حقیقت صدای مردم دردمند ماست، تدابیر جدی روی دست بگیرد و در عین حال جنایت کاران را به پای میز محاکمه بکشاند."

با جان باختن ملاله میوند و طاهرخان، شمار جان باختگان جامعه رسانه ای در سال جاری به شش تن رسید. در یک ماه اخیر این سومین حمله به خبرنگاران در کشور است. الیاس داعی خبرنگار رادیو آزادی و یما سیاوش خبرنگار سابق طلوع نیوز از قربانیان این حمله‌ها بوده اند و تا اکنون هیچ قاتلان آن‌ها بازداشت نشده‌اند.