رادیو داعش در ننگرهار فعال شده است

رادیو داعش در ننگرهار فعال شده است

۲۶ قوس ۱۳۹۴

جلال آباد: مسؤلان محلی ننگرهار می‌گویند که گروه داعش ایستگاه رادیویی خود را در این ولایت ایجاد کرده است و از طریق تبلیغات خود را نشر می‌کنند وعلیه دولت تبلیغ می‌نماید.

شماری از اعضای شورای ولایتی ننگرهار می‌گویند که این رادیو در شهر جلال آباد و تمام ولسوالی‌های این ولایت قابل شنیدن است.

یاسین صمیم، سخنگوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی به بی‌بی سی گفته است که این وزارت در هماهنگی با ارتش افغانستان و نیروهای خارجی حاضر در کشور تلاش می‌کنند تا موقعیت این ایستگاه رادیویی را شناسایی کنند و آن را از بین ببرند.

به گفته وی، برنامه‌های این رادیو بر روی فرکانسی که وزارت مخابرات افغانستان قبلا آن را در اختیار یک رادیوی محلی قرار داده بود، پخش می‌شود.

بر پایه معلومات صمیم، این رادیوی محلی چند سال پیش و به دنبال حمله افراد مسلح به دفترش از فعالیت بازمانده بود.

پیش از این گزارش‌هایی از پخش برنامه‌های رادیویی به وسیله گروه طالبان نیز منتشر شده بود. سخنگوی وزارت مخابرات می‌گوید که ایستگاه‌هایی که طالبان از آنجا اقدام به پخش برنامه رادیویی در ولایت‌های کنر، پکتیا و هلمند می‌کردند، شناسایی و نابود شده‌اند.

ولایت ننگرهار در شرق کشور از جمله مناطقی است که گروه داعش در آنجا حضور دارد. جنرال جان کمبل، فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان به تازگی گفته است که حامیان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در حال تلاش برای تبدیل کردن ولایت ننگرهار به پایگاه منطقه‌ای خود هستند.

او همچنین از حضور جنگجویان خارجی از جمله شهروندان عراق و سوریه در کنار نیروهای داعش در ولایت ننگرهار سخن گفته بود.