جان آقا الکوزی خبرنگار و گوینده با سابقه کشور درگذشت

جان آقا الکوزی خبرنگار و گوینده با سابقه کشور درگذشت

۲۴ سنبله ۱۳۹۴

جان آقا الکوزی، خبرنگار و گوینده رادیو آزادی به دلیل بیماری سرطان به عمر ۵۸ سالگی در یکی از شفاخانه‌های کشور اتریش درگذشت.

به گزارش رادیو آزادی، جان آقا الکوزی حدود ۱۳ سال در رادیو آزادی و قبل از آن برای مدت چند سال در رادیو و تلویزیون ملی افغانستان به عنوان یک خبرنگار و گوینده کار کرده بود.

مرحوم الکوزی در سال ۱۳۳۶ هجری شمسی در ولسوالی رودات ولایت ننگرهار چشم به جهان گشود. وی پس از فراغت از فاکولته انجنیری پوهنتون/دانشگاه کابل بنابر علاقه‌مندی حرفه ژورنالیزم روی آورد و تا آخر عمر این حرفه را ادامه داد.

وی در سال ۱۳۸۱ هجری شمسی به حیث خبرنگار در بخش افغانستان رادیو اروپای آزاد- رادیو آزادی در شهر پراگ پایتخت جمهوری چِک کارش را آغاز کرد.

موصوف در جریان کار در رادیو آزادی، بیشتر در اجرای سرویس‌های خبری سهم می‌گرفت و پنجشنبه‌ها از ساعت ۳ تا ۵ بعد از ظهر به وقت کابل برنامۀ در امواج آزادی را با ظریف نظر گردانندگی می‌کرد.

جان آقا الکوزی حدود یک ماه پیش در یک شفاخانه های شهر ویانا مرکز اتریش بستری شد و امروز چشم از جهان بَست.

هیئت رئیسه مرکز خبرنگاران افغانستان ضمن ابراز تاثر عمیق نسبت به درگذشت این خبرنگار و گوینده با سابقه کشور، از خداوند متعال استدعا دارد روحش را شاد داشته باشد و به خانواده، نزدیکان و همکارانش صبر عطا نماید.