ایستگاه رادیویی داعش در ولایت ننگرهار نابود شد

۱۲ دلو ۱۳۹۴

جلال آباد: مسؤلان محلی ولایت ننگرهار می‌گویند که ایستگاه رادیویی «خلافت» که وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در این ولایت بود، در حمله نیروهای هوایی بین المللی نابود شده است.

عطاء الله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفت که این حمله شامگاه روز گذشته در ولسوالی اچین صورت گرفته است.

به گفته وی، در نتیجه این رویداد، دستگاه رادیویی و مرکز اینترنتی داعش از بین رفته است و پنج تن از کارمندان این رادیو و سه کارمند مرکز انترنتی این گروه نیز به کشته شده‌اند.

پیش از این وزارت مخابرات گفته بود که جلو پخش برنامه‌های رادیوی داعش را گرفته است، اما مسؤلان محلی گفته بودند که این رادیو تا قبل از حمله فعال بوده و برنامه‌هایش در مناطق مختلف این ولایت شنیده می‌شده است.

در ماه قوس سال جاری منابع محلی اعلام کردند که گروه داعش ایستگاه رادیویی خود را در ننگرهار ایجاد کرده است و از این طریق تبلیغات خود را نشر می‌کنند و همچنان علیه دولت بیانیه می‌دهد.

شماری از اعضای شورای ولایتی گفته بودند که رادیو خلافت در شهر جلال آباد و تمام ولسوالی‌های این ولایت قابل دسترس بوده است.

بر پایه معلومات ارایه شده از سوی وزارت مخابرات، برنامه‌های  رادیو مذکور بر روی فرکانسی که این وزارت قبلا آن را در اختیار یک رادیوی خصوصی محلی قرار داده بود، پخش می‌شد. این رادیو به دنبال حمله افراد مسلح به ساختمانش از فعالیت بازمانده بود.

زیرک فهیم، نماینده مرکز خبرنگاران افغانستان در ننگرهار می‌گوید که داعش از طریق این رسانه، شماری از خبرنگاران را تهدید به مرگ کرده بود.