افراد مسلح سه کارمند زن تلویزیون انعکاس در جلال آباد را کشتند

افراد مسلح سه کارمند زن تلویزیون انعکاس در جلال آباد را کشتند

۱۲ حوت ۱۳۹۹

جلال آباد- عناصر ضد آزادی بیان و رسانه‌ها بار دیگر در جلال آباد دست به جنایت زدند و امروز در دو رویداد جداگانه سه کارمند زن تلویزیون انعکاس را به  ضرب گلوله کشتند.

زلمی لطیفی رئیس رادیو و تلویزیون انعکاس می گوید که این  رویداد حوالی ساعت ۴ بعد از ظهر امروز در دو رویداد جداگانه در دو منطقه شهر رخ داده است و مهاجمان موفق شده‌اند بعد از ارتکاب جنایت  از محل فرار کنند. در این رویدادها، مرسل وحیدی، شهناز رؤفی و سعدیه سادات که در بخش دوبلاژ تلویزیون انعکاس کار می‌کردند جان‌های خود را از دست دادند.

تا اکنون هیچ شخص و یا گروهی مسؤلیت این حمله‌ها را به عهده نگرفته است.

پیش  از این در ۲۰ قوس سال جاری ملاله میوند مجری تلویزیون انعکاس در شهر جلال آباد هدف قرار گرفت و جان باخت. دراین رویداد طاهرخان راننده خانم میوند نیز جان خود را از دست داد. 

احمد قریشی رئیس اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان گفت:" ما این جنایت  وحشیانه را به شدت محکوم می‌کنیم. در حالی‌که جامعه رسانه‌ای افغانستان زیر حملات پی هم تروریست‌ها و جنایت‌کاران  قرار دارد و ما همچنان قربانی می‌دهیم، دنیا نظاره‌گر درد و رنج ماست و هیچ اقدام عملی برای توقف این چرخه جنایت و سرکوب جنایت پیشه‌گان صورت نمی‌گیرد."

وی افزود:" حمله‌های هدفمند به خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ها در افغانستان و تهدید آن‌ها نه تنها کم‌تر نشده است بلکه با شدت و پیچیدگی بیشتری ادامه یافته است. ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم در همکاری نزدیک با حکومت افغانستان به این وضعیت خاتمه  بدهد و با محاکمه جنایت‌کاران به فرهنگ معافیت از مجازات که باعث تشویق به ادامه این گونه جنایات می‌شود، پایان بدهد."

در سال جاری هجری خورشیدی حداقل ۱۱ خبرنگار و کارمند رسانه‌ای در افغانستان جان باخته‌اند که بیشتر آن‌ در نتیجه حمله‌های هدفمند بوده است.