بسم‌الله عادل مدیر مسؤل رادیو صدای غور از سوی افراد ناشناس کشته شد

تصویر: فیسبوک

۱۲ جدی ۱۳۹۹

فیروزکوه- بسم‌الله عادل ایماق، مدیر مسؤل رادیو صدای غور بعد از ظهر امروز در حومه شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور از سوی افراد مسلح ناشناس به ضرب گلوله کشته شده است.

سید معروف سعیدی نماینده مرکز خبرنگاران افغانستان می‌گوید که این رویداد حوالی ساعت ۵ بعد از ظهر هنگامی رخ داده است که آقای عادل از روستای دره تیمور در حومه فیروزکوه به این شهر در حرکت بوده است.

وی به نقل از خانواده عادل گفت که پیکر این خبرنگار به شفاخانه محلی فیروزکوه انتقال داده شده است.

بسم الله عادل ایماق در ماه عقرب به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که از یک حمله مسلحانه افراد ناشناس در فیروزکوه جان به سلامت برده است اما نگران جان خود است.

عادل، هشتمین خبرنگار و کارمند رسانه در سال جاری ۱۳۹۹ و نخستین در سال ۲۰۲۱ میلادی است که جان خود را در کشور جان خود را از دست می‌دهد.

تا اکنون شخص و یا گروهی مسؤلیت این جنایت را به عهده نگرفته است.

احمد قریشی رئیس اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان در بیانیه ای گفت:" ما این جنایت را به شدت محکوم می کنیم. حمله‌های هدفمند همچنان از جامعه رسانه‌ای کشور قربانی می‌گیرد و متاسفانه خبرنگاران یکی پی یکی دیگر قربانی بازی‌های شوم افراد جنایت پیشه و گروه‌های تروریستی می‌شوند؛ جنایت‌کاران با این حمله‌ها می‌خواهند صدای رسای خبرنگاران را خاموش سازند."

وی افزود:" این وضعیت قابل تحمیل نیست، حمله‌های مرگبار علیه خبرنگاران و خشونت وتهدید علیه آن‌ها باید در همین‌جا متوقف شود؛ حکومت مکلف است ضمن تامین امنیت خبرنگاران و رسانه‌ها، عاملان این جنایات را محاکمه و عدالت را اجرا کند."