احمدخان نوید مجری رادیو صدای غور کشته شد

احمدخان نوید مجری رادیو صدای غور کشته شد

 

۲۰ ثور ۱۳۹۹

فیروزکوه: مسؤلان محلی در ولایت غور می‌گویند که احمدخان نوید، مجری رادیو صدای غور در جریان تظاهرات امروز فیروزکوه بر اثر تیراندازی جان باخته است.

سید معروف سعیدی، نماینده مرکز خبرنگاران افغانستان در ولایت غور می‌گوید که احمدخان نوید به عنوان همکار افتخاری در رادیو صدای غور کار می کرد. به گفته وی، نوید، هنگام حادثه در دوکان خود بوده است که گلوله به وی اصابت کرده است.

منابع محلی می‌گویند که این تظاهرات که بخاطر "ناعادلانه بودن" روند توزیع کمک غذایی دولت به مردم صورت گرفته است، به خشونت گراییده و شماری از تظاهرکنندگان بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی کشته و زخمی شده‌اند. این برنامه از سوی دولت مرکزی بخاطر شیوع ویروس کرونا در ولایات مختلف کشور روی دست گرفته شده است.

محمد عارف عابر سخنگوی والی غور ضمن تایید این رویداد گفته است که چگونگی آن در حالی بررسی است.

بسم الله عادل، مدیر مسؤل رادیو صدای غور می‌گوید که نوید از حدود شش ماه به این سو با این رسانه به عنوان همکار افتخاری کار می کرد. رادیو صدای غور یک رسانه محلی است که حدود سه سال پیش در شهر فیروکوه راه اندازی شد. این رادیو در بخش‌های اجتماعی، فرهنگی و سرگرمی فعالیت دارد.  

مرکز خبرنگاران افغانستان، توسل به خشونت آمیز در تظاهرات امروز فیروزکوه را که منجر به جان باختن و زخمی شدن مردم از جمله احمدخان نوید شده است، به شدت محکوم می‌کند و ضمن طلب آمرزش به جان باختگان به ویژه آقای نوید، برای بازماندگان صبر تمنا دارد.

این نهاد از حکومت مرکزی می خواهد چگونگی بروز این رویداد را با جدیت پیگیری کرده و عاملان خشونت علیه مردم را تحت پیگرد قرار دهد.