سربازان پولیس در دایکندی از خبرنگاران بخاطر رفتار خشونت آمیزشان معذرت خواهی کردند

سربازان پولیس در دایکندی از خبرنگاران بخاطر رفتار خشونت آمیزشان معذرت خواهی کردند

۱۵ دلو ۱۳۹۶

نیلی: گروهی از سربازان پولیس محافظت زندان دایکندی، به طور رسمی از برخورد خشونت آمیز شان با دوخبرنگار محلی معذرت خواهی کردند و با این اقدام، خبرنگاران شکایت خود از آنان را پس گرفتند.

این سربازان روز گذشته در نشستی با حضور شماری از مسؤلان محلی، نماینده مرکز خبرنگاران افغانستان و خبرنگاران شاکی، بخاطر رفتار نادرست شان از مدیر مسؤل و گزارشگر رادیو نسیم پوزش خواستند و خواستار عفو شدند.

این دو خبرنگار با پذیرش معذرت خواهی سربازان، با امضای سندی، به صورت رسمی از شکایت خود صرف نظر کردند.

سید محمد انور شهاب، مسؤل ولایتی مرکزخبرنگاران افغانستان در دایکندی می گوید خبرنگاران رادیو نسیم چهار روز پیش هنگامی مورد خشونت و توهین قرار  گرفتند که پولیس محافظ زندان، گروهی از زندانیان را به صورت پیاده از ساختمان محکمه استیناف به سوی زندان ولایت در شهر نیلی مرکز ولایت انتقال می  داد.

به گفته وی، رضا واحدی مدیر مسؤل و سلطان علی جوادی خبرنگار رادیو نسیم که قصد داشتند از چگونگی انتقال این زندانیان تصویربرداری کنند از سوی منسوبین پولیس به شدت لت و کوب شده و با الفاظ رکیک توهین شده بودند.

دایکندی از جمله ولایاتی است که خبرنگاران از برخورد نادرست شماری از مسؤلان محلی و نیروهای امنیتی و محدویت دسترسی به اطلاعات به ویژه در یک سال اخیر شکایت داشته اند.

مرکز خبرنگاران افغانستان از تمام خبرنگاران و کارمندان رسانه ای می خواهد در صورتی که با مشکل و یا تهدیدی مواجه می شوند، آن را با این  نهاد در میان بگذارند تا از طریق کمیته مشترک حکومت و رسانه ها پیگیری کند.

این کمیته که به ریاست معاون دوم رئیس جمهور فعالیت دارد، هر ماه در زمینه مسائل مربوط به امنیت و مصونیت خبرنگاران و رسانه ها و چگونگی رسیدگی به آنها نشست برگزار می کند.