از روز خبرنگار در دایکندی گرامی داشت شد

از روز خبرنگار در دایکندی گرامی داشت شد

۲۷ حوت ۱۳۹۶

نیلی: به میمنت روز خبرنگار، ۲۴ تن از خبرنگاران فعال در ولایت دایکندی به پاس  زحمات و تلاش های شان در راستای اطلاع رسانی حرفه ای مورد تقدیر قرار گرفتند.

در این برنامه که امروز در شهر نیلی برگزار شد، شماری از مسؤلان دولتی از جمله والی و  رئیس اطلاعات و فرهنگ و ده ها تن از خبرنگاران محلی شرکت کرده بودند.

سید محمد انور شهاب نماینده مرکز خبرنگاران افغانستان در دایکندی گفت که این برنامه برای نخستن بار در این ولایت برگزار می شود و هدف آن گرامی داشت از روز خبرنگار و قدردانی از کارکرد خبرنگارانی است که با وجود مشکلات و خطرهای زیاد در این راستا ادای مسؤلیت می کنند.

وی با بیان مشکلات متعدد جامعه رسانه ای در دایکندی به ویژه محدودیت در دسترسی به اطلاعات، از اداره محلی خواست تا در راستای رسیدگی به این مشکلات با جدیت رسیدگی کند و امنیت و مصونیت خبرنگاران را در اولویت  قرار دهد.

journalist day dykundi 3

سید عوض علی کاظمی، از خبرنگاران محلی گفت که رسانه ها به ویژه رسانه های چاپی در دایکندی با مشکلات اقتصادی جدی مواجه هستند و به همین دلیل با رکود مواجه شده اند.
محمود بلیغ والی ولایت دایکندی در این محفل گفت اداره محلی از خبرنگاران و آزادی بیان حمایت می  کند.

به گفته وی،  خبرنگاران دایکندی از امکانات ناچیز و معاش اندک برخوردار است از این رو باید مورد حمایت قرار بگیرند.

والی در عین حال از خبرنگاران خواست تا در راستای امور کاری شان به شکل حرفه ای عمل کنند  به اصول خبرنگاری پایبند باشند.

نورمحمد صداقت شهردار نیلی ضمن تاکید بر اهمیت خبرنگاری حرفه ای، از خبرنگاران خواست با استفاده از اطلاعات درست و مؤثق به تهیه خبر و گزارش اقدام کنند و آن را به گونه بی طرفانه به اطلاع مردم برسانند.