لیاقت لایق خبرنگار روزنامه اطلاعات روز "خبرنگار سال افغانستان" شد

لیاقت لایق خبرنگار روزنامه اطلاعات روز "خبرنگار سال افغانستان" شد

 

۲۷ حوت ۱۳۹۸

کابل-- مرکز خبرنگاران افغانستان، نتیجه برنامه رقابتی سالانه ویژه خبرنگاران را اعلام کرد که بر مبنای آن لیاقت لایق خبرنگار روزنامه اطلاعات روز به عنوان " خبرنگار سال افغانستان" در سال ۱۳۹۸ معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.

در این مراسم که امروز که به مناسبت "روز ملی خبرنگار-۲۷ حوت" در تالار قصر صدارت در کابل برگزار شده بود، سرور دانش‌ معاون دوم رئیس جمهور، سیده مژگان  مصطفوی معین وزارت اطلاعات  فرهنگ و نمایندگان شماری از نهادهای خبرنگاری و کمیسیون دسترسی به اطلاعات شرکت کرده بودند.

احمد قریشی رئیس اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان می‌گوید که این نهاد در نظرداشت که مراسم امسال را در همکاری دیگر نهادهای همکار با شکوه بیشتر برگزار کنند اما به دلیل نگرانی‌‌های صحی در زمینه شیوع ویروس کرونا، این مراسم کوچک و کوتاه برگزار شد.

به گفته پرویز کاوه، مسؤل کمیته داوران هفتمین دور برنامه رقابتی خبرنگار سال افغانستان، در این رقابت سالانه، حدود ۷۰ خبرنگار  از رسانه‌های مختلف کشور نامزد شده بودند که در نهایت بعد از بررسی و ارزیابی همه جانبه هیات داوران، لیاقت لایق خبرنگار روزنامه اطلاعات روز با گزارشی تحقیقی در مورد چگونگی مصرف بودجه احتیاطی کود ۹۰  بیشترین امتیاز را گرفت و به عنوان خبرنگار سال کشور برگزیده شد.

کاوه افزود که افزون براین، ۱۰ خبرنگار دیگر از رسانه های مختلف که به ترتیب بیشترین امتیاز را بدست آورده بودند به عنوان خبرنگار برتر مشخص شدند و با اهدای تقدیرنامه ویژه مورد تقدیر قرار گرفتند.

در مراسم امروز، لوح ویژه خبرنگار سال افغانستان از سوی سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری، سیده مژگان مصطفوی، معین وزارت اطلاعات و فرهنگ و احمد قریشی رئیس اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان همراه با ۵۰۰ دالر جایزه نقدی به آقای لایق اهدا شد.

لیاقت لایق در این مراسم گفت که از مرکز خبرنگاران افغانستان بخاطر این که ابتکار گزینش خبرنگار سال کشور را عملی کرده است، تشکر می‌کند. وی با اشاره به تلاش‌هایش در تهیه این گزارش تحقیقی، گفت که این گزارش بازتاب خوبی داشته است و خرسند است که توانسته است که به عنوان یک خبرنگار تحقیقی از یک موضوع مهم به درستی به مردم اطلاع رسانی کند.

برنامه رقابتی خبرنگار سال افغانستان در سال ۱۳۹۲ آغاز شد و تا اکنون ملیارصادق آزاد و زمزمه نیازی از بی بی سی، وحید پیمان و مختار وفایی از هشت صبح، معروفه ذکی از تلویزیون آریانا نیوز، نوید بارکزی از پژواک و لیاقت لایق از روزنامه اطلاعات روز موفق به دریافت این جایزه شده اند.