هجوم نیروهای امارت به تلویزیون تمدن یک اقدام خودسرانه و خلاف قانون است

۲۶ دلو ۱۴۰۱

کابل- مرکز خبرنگاران افغانستان، هجوم نیروهای «امارت اسلامی» به تلویزیون تمدن در کابل و بدرفتاری و تهدید کارمندان این رسانه را یک اقدام خودسرانه و خلاف قانون می‌داند و از مسؤلان امور می‌خواهد به این رویداد رسیدگی کنند.

یک منبع در تلویزیون تمدن که خواست نامش فاش نشود به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که این رویداد ساعت ۴:۳۰ روز گذشته رخ داده است.

وی گفت:« هفت یا هشت نفر نیروهای مسلح امنیتی امارت  با برخورد خشونت آمیز و لحن و رفتار توام با توهین و تهدیدآمیزز وارد تلویزیون شدند که باعث وحشت ما شد. آنها در ساختمان تلویزیون بالا و پائین می‌رفتند و با زور و تهدید، کارمندان را در سالن جمع کردند و بعد از حدود نیم ساعت از ساختمان تلویزیون بیرون شدند و دو موتر تلویزیون را نیز با خود بردند.»

به گفته این کارمند تلویزیون تمدن، نیروهای امارت در مورد این اقدام شان توضیح ندادند.

مرکز خبرنگاران افغانستان هجوم نیروهای امارت اسلامی به تلویزیون تمدن و رفتار خشن توام با توهین و تهدید کارمندان و ضبط وسایل نقلیه این رسانه را یک اقدام خودسرانه و تخطی آشکار از قانون و در جهت اعمال فشار و مداخله در امور یک رسانه خبری می‌داند که مطابق با ماده چهارم قانون رسانه‌های همگانی کشور ممنوع می‌باشد.

مرکز خبرنگاران افغانستان از مسؤلان امارت اسلامی می‌خواهد در مورد این رویداد توضیح دهند و ضمن بررسی و رسیدگی به آن، از تکرار چنین رویدادهایی جلوگیری کنند.

تلویزیون تمدن در سال ۱۳۸۵ هجری خورشیدی از سوی آیت الله محمد آصف محسنی در کابل تاسیس شد. این تلویزیون افزون بر خبر، برنامه های دینی و  مذهبی، فیلم و سریال با محتوای اسلامی نشر می کند. در ماه حمل سال جاری استخبارات امارت اسلامی به تلویزیون تمدن دستور داده بود از نشر هرنوع فیلم و سریال خودداری کند.