اجمل یزدانی خبرنگار پیشکسوت کشور بر اثر بیماری در گذشت

 

۳ حوت ۱۴۰۱

کابل-  اجمل یزدانی خبرنگار پیشکسوت افغان بعد از یک دوره طولانی مبارزه با بیماری سرطان، روز گذشته در سن ۴۶ سالگی در شهر لندن ایالت اونتاریو کانادا در گذشت.

اجمل یزدانی از دو و نیم سال پیش که بیماری سرطان وی تشخیص شد، در افغانستان، ایران و پاکستان  تحت درمان بود. او شش ماه قبل در حالی که بیماری‌اش شدت پیدا کرده بود، به عنوان پناهنده در کانادا پذیرفته شد و همراه با همسر و سه فرزندش به این کشور رفت و در آن جا معالجه خود را ادامه داد.

اجمل یزدانی در ۱ حمل ۱۳۵۶ در هرات چشم به جهان گشود. او کار رسانه‌ای خود را در سال ۱۳۸۳ با رادیو سلام وطندار به عنوان خبرنگار آغاز کرد و بعد از بیشتر سه سال کار در سلام وطندار، رادیو وطندار را در هرات بنیان گذاشت و سپس این رادیو را در قندهار راه اندازی  کرد و تا سال ۱۳۹۱ به عنوان مدیر مسؤل این رسانه کار کرد. یزدانی تا قبل از تشخیص و تشدید بیماری‌اش در سال ۱۳۹۹، به صورت آزاد با برخی از رسانه‌های داخلی و خارجی نیز همکاری داشت.

احمد قریشی رئیس اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان در پیامی گفت:« در گذشت اجمل یزدانی ضایعه‌ای برای جامعه رسانه‌ای کشور است و ما با خانواده یزدانی فقید همدرد هستیم. او مدت طولانی درگیر یک بیماری طاقت فرسا بود و در حالی که به کار و زادگاهش عشق می‌ورزید ناچار به ترک کشور شد و در غربت جان باخت؛ از خداوند بزرگ برای او طلب آمرزش می‌کنیم.»